GoogleTagManager

2012-05-09

Mineralai dekoratyvinėje kosmetikoje

Terminas "mineralinė kosmetika" daugumai visų pirma asocijuojasi su mineraline biria veido pudra. Tačiau mineralai natūralioje kosmetikoje naudojami kur kas plačiau: lūpdažiuose, akių pieštukuose, šešėliuose, skaistaluose, blakstienų tušuose...

Ir nebūtinai priemonės su mineralais yra birios. Mineralai yra pagrindinė medžiaga natūraliems dekoratyvinės kosmetikos produktams suteikti spalvą.

Mineralinė kosmetika šiais laikais yra naujiena, bet tai greičiau naujai atrasta sena. Net Egipto didingosios karalienės Kleopatros raudonos lūpos ir egzotiškos, tamsios akys nebūtų atrodžiusios taip įspūdingai, jeigu ne mineralai - geležies oksidai. Nuo 1970-ųjų metų ypač plačiai pradėti naudoti mineralai dekoratyvinėje kosmetikoje sukėlė tikrą bumą. Ir kuo toliau, tuo plačiau mineralai naudojami kometikoje.

Mineralai dažniausiai išgaunami iš Žemės gelmių, bet kartais kuriami ir laboratorinėmis sąlygomis. Kosmetikoje naudojami susmulkinti iki labai mažų dalelių, miltelių. Jie tolygiai padengia odą, neužkemša porų, leisdami odai nuolat kvėpuoti. Mineralai nealergizuoja ir nedirgina, todėl labai tinka jautrios ir brandžios odos priežiūrai. Beje, jie pasižymi ir gydomuoju poveikiu. Su šiuo teiginiu sutinka ir daugelis gydytojų bei dermatologų. Ir nenuostabu - dauguma mineralų pasižymi puikiomis savybėmis. Dekoratyvinėje kosmetikoje naudojami mineralai yra žėrutis, titano dioksidas, geležies oksidai, kaolinas (baltas molis) ir kiti. Trumpai apie populiariausius:

Žėrutis (Mica) - tai dažniausiai kosmetikoje naudojamas natūralus mineralas. Pagrindinė jo paskirtis - suteikti odai ypatingo švytėjimo. Šis mineralas būna įvairiausių formų ir spalvų: raudonos, aukso, bronzinės, sidabrinės, baltos ir kt. Dėl spalvų įvairovės plačiai naudojamas įvairiose kosmetikos priemonėse. Kaip ir kiti mineralai, nesukelia alergijos. Jis mažina odos raudonį ir apsaugo odą nuo saulės daromos žalos. Žėručio dalelės yra pakankamai didelės, kad neįsiskverbtų į odą.

Titano dioksidas (Titanium Dioxide) - tai natūralus baltas mineralas, neorganinė medžiaga, perdirbamas į neskaidrius miltelius. Jis veikia priešuždegimiškai, neužkemša porų, apsaugo nuo UV saulės spindulių, todėl ypač plačiai naudojamas apsauginių kremų nuo saulės gamyboje, veikdamas veidrodžio principu atspindi saulės spindulius. Kosmetikoje naudojamas ir kaip baltas pigmentas.

Geležies oksidai (Iron Oxides). Kosmetikoje naudojamas geležies oksidas yra neorganinis junginys, susidedantis iš vieno ar kelių laboratorijoje pagamintų geležies oksidų. Priklausomai nuo geležies oksidų kombinacijų išgaunamos spalvos yra nuo geltonos, oranžinės, raudonos iki juodos. Dažniausiai naudojami kaip maisto ir kosmetikos produktų dažikliai. Taip pat šis mineralas kosmetikoje naudojamas sunkiųjų metalų oksidacijai - sugeria ore esančius sunkiuosius metalus ir neleidžia jiems įsigerti į odą.  Gamtoje randami geležies oksidai gali būti užteršti sunkiaisiais metalais, todėl siekiant išvengti kenksmingų sunkiųjų metalų priemaišų, kosmetikoje ir asmens higienos priemonėse jie naudojami gauti kontroliuojamose laboratorinėse sąlygose. Kiti oksidai yra kasami ir valomi (cinko oksidas kartais irgi gaminamas laboratorijoje). Geležies oksidai nesukelia alergijų.

Kaolinas arba baltas molis (Kaolin) yra labai plačiai naudojamas ir pasižymi puikiomis savybėmis. Jis tinka sausai ir jautriai odai, ją ramina. Kaip ir kitų rūšių molis, pasižymi puikiomis absorbuojančiomis savybėmis, sugeria iš odos išsiskiriančius riebalus. Sumažina odos blizgesį ir suteikia matinį efektą.

Kad šie mineralai būtų tinkami naudoti dekoratyvinėje kosmetikoje (pvz., gaminant lūpų dažus, akių pieštukus) yra "surišami" kitomis natūraliomis medžiagomis. Tam naudojami įvairūs augaliniai aliejai, bičių ir gėlių vaškas, miltai, krakmolas. Jos ne tik padaro tinkamą produkto tekstūrą, bet ir praturtina kosmetikos priemones įvairiomis naudingomis medžiagomis ir vitaminais, minkština, drėkina odą.

Natūralioje dekoratyvinėje kosmetikoje taip pat dažnai sutinkamos sudedamosios dalys:
  • šilko milteliai - suteikia odai glotnumo, drėkina;
  • ryžių krakmolas - minkština odą, suteikia matinį efektą, sugeria odos riebalus, bet nesausina odos;
  • tapijokos miltai - kosmetikoje naudojamas kaip puikus rišiklis;
  • nekristalinis kvarcas - sugeria odos riebalus, paslepia odos nelygumus (poras, raukšleles ir pan.), padeda ilgiau makiažui išlikti ant odos;
  • ir kt.
"Livinn - sveiki produktai" parduotuvėse rasite itin aukštos kokybės ekologiškos, "Soil Association" sertifikuotos "Odylique" dekoratyvinės kosmetikos, tai: lūpų dažai, šešėliai, blakstienų tušas; natūralios "Aubrey" kosmetikos su šilku iš JAV, tai: biri pudra, lūpų blizgesiai; taip pat natūralių (sertifikuota BDIH) "Luvos" kreminių pudrų bei "Benecos" dekoretyvinės kosmetikos akims ir nagams.

Parengė Brigita Maksvytytė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą