GoogleTagManager

2014-01-10

Apie ilgalaikius plaukų dažus


Gal plaukai ir neatlieka kažkokios labai svarbios funkcijos, tačiau jie yra išskirtinai svarbūs mūsų grožiui. Kadangi plaukų kosmetika naudojama nuolatos ir ilgą laiką, ji gali pažeisti plaukus bei galvos odą, jeigu perkama neapdairiai. Galvos oda skiriasi nuo kitų kūno vietų tuo, kad joje daug daugiau plaukų folikulų ir riebalinių liaukų. Galvos oda pati apsisaugo išskirdama riebalus, kurie sudaro apsauginę plėvelę. Ją pažeidus padidėja sudirgimų, susirgimų ir dehidratacijos rizika.

Plauko sandara

Plaukai yra dermatologinis darinys, kurio pradžia yra odos viduje, dermoje. Mūsų galvą dengia maždaug 120 000 plaukų, kapiliarų tankis smarkiai mažėja senstant (maždaug nuo 615 iki 435 plauko folikulų/cm2), per dieną iškrenta maždaug 100 plaukų, o paauga jie vidutiniškai  1 cm per mėnesį.

Iš išorės plaukas yra uždengtas žvyneliais kutikulais. Tai plokščios, labai plonos, keliais sluoksniais (jų būna 5-7) gulančios ląstelės. Jos yra permatomos (spalvos neturi). Plaukų minkštumas, neišsausėjimas ir spindesys priklauso būtent nuo kutikulų sveikumo. Dėl to labai svarbu juos saugoti. Sveikų plaukų kutikulai yra prigludę, kas sudaro lygumo ir blizgumo įspūdį. Pažeistų plaukų – nutriušusių, skilinėjančių kutikulai yra pažeisti fizinio arba cheminio poveikio.

Plauko šerdį sudaro korteksas, kuris atsakingas už plauko mechanines funkcijas. Jį sudaro 60% keratino ir 40% baltymų.

Kortekse yra plauko spalvos pigmento, vadinamo melaninu. Jis nulemia plauko spalvą. Eumelaninas yra juodas, feomelaninas geltonas. Abiejų melaninų ir keratino kombinacija nulemia plaukų spalvą.  

Apie plaukų dažų rūšis

Pasaulio rinkoje yra keli plaukų dažų tipai:
 • Semi-permanentiniai (pusiau ilgalaikiai). Pigmentas formuojamas kutikulo paviršiuje be oksidanto ir be blukintojo. Dažai laikosi apie 4 savaites. 
 • Tone on Tone. Oksidanto naudojama mažai (apie 10%), todėl blukinimas taip pat nevyksta. Dažai laikosi 6-8 savaites. 
 • Ilgalaikiai su amoniaku. Spalvą pakeičia dažiklio, oksidanto ir amoniako pagalba, oksidanto yra apie 40% blukinimas vyksta. Dažai laikosi neribotą laiką.
 • Ilgalaikiai be amoniako. Dažo dažiklio, oksidando, šampūno ir plaukų kondicionieriaus pagalba. Laikosi neribotą laiką. Pvz., „Naturtint“.

Su chna dažytų plaukų pjūvis
Plauko pjūvis prieš dažymą ir po su
ilgalaikiais plaukų dažais
Kas yra dažantieji pigmentai? Tai didelės masės molekulės. Jei dažai yra pusiau ilgalaikiai (semi-permanentiniai, pvz., chna vieninteliai natūralūs plaukų dažai), pigmentai yra dažuose ir jie padengia tik plauko išorę (kutikulą)  ir sudaro tarsi tamsią sienelę (žr. paveikslėlį kairėje). Jei pigmentai yra permanentiniai (ilgalaikiai), jie atsiranda plauko viduje dėl dažiklio ir prisikabina prie kortekso. Dešinėje esančioje daug kartų padidintoje nuotraukoje matote ilgalaikiais dažais nudažyto plauko skerspjūvį nudažyta ne plauko išorė, bet vidus.

Plaukas prieš dažymą dažais su amoniaku ir po dažymo
Turbūt vienas iš svarbiausių dalykų, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis ilgalaikius plaukų dažus, kad jų sudėtyje nebūtų amoniako (!). Jo ypač reikėtų vengti. Tai labai svarbu, nes dažų su amoniaku ir be jo poveikis plaukui ženkliai skiriasi. Amoniako funkcija yra padėti patekti dažikliui į plauko vidų (korteksą). Kad dažai su amoniaku ten patektų, amoniakas išoriniame plauko sluoksnyje atidaro kutikulus, tačiau dalį jų suardo ir taip plauko paviršiuje atsiranda skylės, kas žaloja plauką. Kai nuolat dažoma dažais su amoniaku paviršius pasidaro grubus, plaukas praranda drėgmę ir atrodo nutriušę, atsiranda skylės apsauginiame paviršiuje. Taip pat gali išsivystyti alergija, nes dažymo metu amoniakas dirgina galvos odą. Dažant plaukus be amoniako plauko paviršius lygus, blizga. Gerai prižiūrint kutikulus, plaukas lieka apsaugotas ir minkštas. „Naturtint“ dažai negadina plauko žvynelių (kutikulų) ir nedirgina odos, nes juose nėra amoniako.

Kaip vyksta dažymas be amoniako? Plauko audinys išsipučia dėl aktyviųjų augalinių ingredientų ir dažiklio pH. Kutikulai atsidaro fiziškai (dėl pH) ir nėra pažeidžiami. Į susidariusią tuščią erdvę papuola pigmentai. Jie praeina pro keramidų sluoksnį ir lieka kortekse. Kutikulai grįžta į pradinę poziciją ir keramidais prisitvirtina prie kortekso. Tai vyksta taip pat dėl pH pokyčio, tik šį sykį priešingo „Naturtint“ šampūnas ir plaukų kondicionierius turi rūgštinį pH. Plaukas lieka lygus ir švelnus, o spalva užrakinta viduje. Žmogaus organizmo gebėjimas regeneruoti kutikulus mažėja su amžiumi, todėl ypač svarbu tausoti plaukus ir odą.

„Naturtint“ ilgalaikiai plaukų dažai

Naturtint Azijos šalyse
„Naturtint“ tai ilgalaikiai plaukų dažai be amoniako, gaminami Ispanijos farmacijos bendrovės „Phergal Laboratorios“, kurioje dirba aukštos kvalifikacijos farmacininkai-mokslininkai, chemijos inžinieriai, siekiantys sukurti kuo labiau tausojančius plaukų dažus. „Phergal Laboratorios“ įmonėje gaminami ne tik „Naturtint“, bet ir kitų pavadinimų atstovaujami plaukų dažai. Jais prekiaujama net 40 šalių visame pasaulyje. „Naturtint“ produkto sėkmė įrodyta pasaulio mastu.


„Naturtint“ inovatyvus produktas ilgalaikiai plaukų dažai be amoniako. Jie vienodai akcentuoja tausojimą ir spalvos rezultatą. Šie dažai 100% padengia žilus plaukus. Spalvos yra ryškios, tonai natūralūs. Laikosi ilgai. Didžiausias ir svarbiausiais „Naturtint“ plaukų dažų išskirtinumas yra jų sudėtis, nes pagaminti:

 • be amoniako,
 • be rezorcinolio,
 • be parabenų,
 • be DEA,
 • be silikonų,
 • be parafino, 
 • be mineralinių aliejų,
 • be sunkiųjų metalų likučių, 
 •  be SLS,  
 • be formaldehido darinių,
 • be dirbtinių kvapų.

„Naturtint“ gamyboje naudojami dažikliai yra nekenksmingi, nedirginantys (nenaudojamas rezorcinolis). Dažiklis turi būti stabilus (po dažymo nepakeisti spalvos) ir derėti su kitais dažais bei kitomis kosmetikos priemonėmis būtent tokie naudojami gaminant „Naturtint“. Dažikliai yra kosmetikos klasės, o tai reiškia, kad jie yra gerai išvalyti.

Natūrali plauko spalva išblukinama blukikliu. Kaip blukiklis naudojamas vandenilio peroksidas. „Naturtint“ jo naudoja minimalų kiekį, kuris yra būtinas rezultatui pasiekti. Kadangi peroksido kiekis minimalus, tai ir poveikis kapiliarams bei galvos odai yra minimalus. Po blukiklio „dirba“ dažiklis jis suteikia pasirinktą spalvą.

Beje, „Naturtint“ kiekvienai  plaukų dažų spalvai naudoja skirtingą minimalų efektyvų kiekį vandenilio peroksido. Tai reiškia, kad jo naudojama tik tiek, kiek reikia nublukinti spalvai. Jei plaukai šviesinami, jo reikia daugiau, jei tamsinami – mažiau. Tai mechaniškai apsunkina ir prailgina plaukų dažų gamybos procesą, kadangi gaminant kiekvieną plaukų dažų spalvą, reikia parinkti skirtingas programas. Tokia gamyba pakelia produkto kainą, tačiau „Naturtint“ laikosi savo siekių gaminti kuo natūralesnius ir mažiau cheminių medžiagų turinčius ilgalaikius dažus. Kiti gamintojai dažniausiai visoje paletėje naudoja vienodą kiekį vandenilio peroksido. Tokie plaukų dažai yra pigesni, tačiau mažiau tausojantys plauką ir odą.

„Naturtint“ ne tik maksimaliai vengia dirginančių ingredientų, bet naudoja ir plaukus stiprinančius ir regeneruojančius aktyvius natūralius bei ekologiškus augalinius ingredientus. Jie tausoja plaukus bei galvos odą. Tarp jų saulėgrąžų ir linų sėmenų ekstraktai, citrinų vanduo, kviečių bei žirnių baltymai, rozmarinų bei baltųjų putonių sėklų aliejai. Visi sudėtyje esantys aliejai augaliniai, ne iš naftos. „Naturtint“ plaukų dažai yra dermatologiškai patikrinti dėl poveikio plaukams ir galvos odai 64 savanoriams  nepasitaikė jokių alerginių reakcijų. Daugelio jų plaukai nebuvo labai geros būklės, tačiau po dažymo „Naturtint“ dažais matėsi akivaizdus pagerėjimas plaukai tapo blizgantys, gyvybingi. Šie dažai nebandyti su gyvūnais, tinka veganams.

Pagrindinis „Naturtint“ plaukų dažų ingredientas yra PEG-2 Oleamine, pagamintas iš sojos baltymų, kuris saugo galvos odą padidina lipidų sluoksnį, kuris padengia odą ir peroksidas prie odos neprasiskverbia, todėl nesudirgina. 

Taip pat į sudėtį įeina hidrolizuoti augaliniai baltymai be glitimo (nepainioti su hidrintais riebalais) iš kviečių, sojos, avižų ir kukurūzų. Jie saugo ir regeneruoja plaukų skaidulas grąžindami jiems gyvybingumą ir blizgesį po dažymo proceso, kuris neišvengiamai plaukus gadina. Sertifikuota oleino riebioji rūgštis (iš alyvuogių aliejaus), turtinga vitamino E ir kitų antioksidantų, stiprina plaukus ir saugo galvos odą. Šios medžiagos maitina ir minkština, saugo plauko kutikulus.

Kas yra PPD (para-phenylenediamine arba p-phenylenediamine)? Tai plačiai ilgalaikiuose plaukų dažuose naudojamas oksidantas. Jis yra leidžiamas naudoti ES šalyse, nors ir yra alergenas. Jo suveikimo rizika yra didesnė, jei dažuose yra kito stipraus alergeno amoniako. Visi ilgalaikiai plaukų dažai yra gaminami su PPD (taip pat ir „Naturtint“), nes kol kas nerastas būdas pagaminti ilgalaikius permanentinius dažus, kurie gerai dengtų žilus plaukus, tačiau jų sudėtyje nebūtų PPD ar kitos panašios medžiagos. Jeigu ant plaukų dažų pakuotės rašoma „be PPD“, tai reiškia: arba dažai nepasiekia tokio gero rezultato, arba jų gamyboje tiesiog naudojama kito pavadinimo, bet analogiško poveikio medžiaga. Kai kurie gamintojai skelbia, kad jų plaukų dažai yra be PPD, tačiau pažiūrėjus į sudėtį, galima rasti kitą analogišką medžiagą 2 5 diaminotulueną. Tai gana nauja medžiaga, ji priklauso tai pačiai rizikos grupei, kaip ir PPD, tačiau 2 5 diaminotulueno naudojama koncentracija didesnė.

Dažymo metu galvos oda kontaktuoja su dirginančiomis medžiagomis, tokiomis kaip vandenilio peroksidas. Todėl labai svarbu, kad vėliau naudojamame šampūne nebūtų dirgiklių (pvz., SLS), nes kelių dirgiklių kombinacija smarkiai padidina alergijos riziką. „Naturtint“ fiksuojantis šampūnas yra be SLS, parabenų, dirbtinių kvapiklių taigi, be papildomų dirgiklių. Šampūne yra odai ir plaukams naudingų medžiagų, tokių kaip:
- rozmarinų eterinis aliejus, kuris yra stiprus antioksidantas, saugo ir regeneruoja galvos odą;
- eukaliptų eterinis aliejus
antiseptikas ir drėkiklis; 
- linų sėmenų ekstraktas sukuria apsauginę plėvelę galvos odai, kuri saugo nuo sudirgimo.

Fiksuojantis kondicionierius tai baigiamoji ir būtina dažymo proceso fazė, nes jis uždaro kutikulus plauko viduje kortekse. Kondicionierius sumažina plaukų lūžinėjimą net iki 80%, saugo spalvą nuo ardančio saulės poveikio, kondicionuoja plaukus, suteikia jiems gyvybės. „Naturtint“ kondicionieriuje yra sertifikuotų natūralių bei ekologiškų ingredientų: 
hidrolizuoti kviečių baltymai sustiprina plauko skaidulas ir sumažina jų lūžinėjimą iki 80%, plaukai atrodo lygūs ir blizgantys;
- saulėgrąžų ekstraktas pagerina plaukų apsaugą ir padeda išsaugoti spalvą;
- linų sėmenų ekstraktas ir citrinų vanduo drėkina ir minkština plaukus bei odą. 

Geriausiam efektui išgauti ir spalvos išlaikymui itin svarbu panaudoti visas priemones. Šampūno ir fiksatoriaus (kondicionieriaus) panaudojimas būtinas tam, kad užfiksuotų spalvą ir ji išliktų ilgam.

Dar viena plaukus puoselėjanti priemonė „Naturtint“ plaukų dažų pakuotėje „Anti-Aging CC“ kremas su ekologišku baobabo ir natūralių žirnelių ekstraktais, kurie padeda iveikti pagrindinius plauko senejimo požymius, atstatyti natūralų plaukų keratiną ir apsaugoti plaukus nuo fizinio pakenkimo, temperatūros, UV spindulių ir taršos. Stiprina plaukus, suteikia blizgesio, minkština, drėkina, regeneruoja, maitina ir sumažina plaukų galiukų išsišakojimą.

Tai nėra nei ekologiški nei natūralūs plaukų dažai (nes permanentinių tokių dažų apskritai nebūna), tačiau „Naturtint“ yra maksimaliai įmanomai tausojantys ir „žali“. Ypatinga formulė „Naturtint“ paverčia juos pirmaujančiais.

„Naturtint“ ilgalaikių plaukų dažų galite įsigyti visose „Livinn - sveiki produktai“ parduotuvėse ir internetu www.naturtint.lt

Parengė Brigita Maksvytytė  

31 komentaras:

 1. Sveiki, ką manote dėl šių dažų naudojimo nėštumo metu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas rytas,

   Dažai į kraują nepatenka, todėl tiesioginės rizikos nėra. Tačiau alergijos rizika išlieka ir geriau su gydytoju pasikonsultuoti siekiant šią riziką įvertinti.

   Panaikinti
 2. Gydytojai net į kalbas nesileidžia dėl plaukų dažų. Nesuprantu kodėl. O dėl alergijos rizikos - gal užtektų pačiai pasitikrinti atlikus odos testą? Jei alergijos nėra (o paprastai jos man nebūna), naudočiau ramiai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėl gydytojų. Gydytojai nėštumo metu neleidžia nieko - ką jau kalbėti apie plaukų dažus, jei ir maistas vos ne visas pateikiamas kaip grėsmė. Nežinau, kiek jie patys taip galvoja, kiek pozicija yra nulemta teisinių dalykų. Visi žino, kad nėštumo metu įvairios negeros reakcijos labiau tikėtinos, todėl jei kas atsitiktų ir gydytojas nebūtų įspėjęs, jį galima būtų ir teisiškai apkaltinti. Manau labai retas gydytojas nėštukei sako, ką jis iš tikrųjų mano, bet sako, kas privaloma pagal instrukciją.
   Taigi atsitinka taip, kad tuo sunkesniu gyvenimo laikotarpiu nėštukė yra palikta ne tik viena (arba su vyru) priiminėti sprendimus, bet neretai ir priiminėti juos prieš gydytojų patarimus. Aš čia labiausiai turiu omenyje sprendimus dėl papildų ir vaistų vartojimo.
   Dėl plaukų dažų klausimas atskiras. Manau, kadangi cheminių medžiagų visgi esama, reiškia tam tikra rizika egzistuoja. Tada klausimas yra, kas nėštukei tuo metu yra didesnis stresas - ar nuolat jaustis blogai dėl nedažytų plaukų, ar bandyti tą riziką įvertinti pačiai ir tuos plaukus dažyti. Šiuo atveju netgi chna dažai nėra sprendimas be rizikos, nes alergijos chna gana dažnos. Aš sakyčiau, kad jei įmanoma susigyventi su esama savo plaukų spalva, tai nėštumo metu geriau niekuo nedažyti.
   Guoda

   Panaikinti
 3. Sveiki. Kiek galioja pradarytos pakuotės? Ar galima šiuos dažus sunaudoti per kelis kartus - t.y. susimaišant tik reikiamą kiekį dažų (pvz. šaknų dažymui), likusius paliekant nemaišytus savose talpose?
  Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas rytas. Pradarytoms pakuotėms papildomų galiojimo apribojimų nėra, galioja iki ant pakuotės nurodytos datos. Šiuos plaukų dažus galima sunaudoti per kelis kartus, nes dažai yra patogiuose naudoti užsukamuose buteliukuose.

   Panaikinti
 4. O gal galite rekomenduoti sveikesnius permanentinius dažus antakiams dažyti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Apie antakių dažymą visai neseniai gavome atsiliepimą iš vienos mūsų pirkėjos. Ji naudoja tamsiai rudus plaukų dažus Chna: http://www.sveikiproduktai.lt/katalogas/plauku-dazai-chna-tamsiai-rudi-100-g
   Štai jos atsiliepimas:
   Pabandžiau nudažyti antakius tamsiai rudais chna dažais ir likau be galo patenkinta! Antakių spalva pasidarė daug ryškesnė, tačiau natūraliai, nėra nupieštų antakių efekto! Išryškėjo visi „nematomi“ plaukeliai. Naudojau taip: tepiau antakius chna dažais, sumaišytais su vandeniu, pridengiau iškirptais celofaninio maišiuko gabaliukais, kad chna neišdžiūtų ir gerai nudažytų. Vaikštau taip valandą ar net ilgiau, paskui nuplaunu vandeniu. Dažau kas dvi savaites. Labai rekomenduoju visoms!

   Panaikinti
 5. Laba diena, dažiau gana šviesius plaukus su 6N,ir truputį meta į žalumą, dabar nežinau ką daryti, ar truputį palaukus dar kartą tuo pačiu numeriu nudažyti ar šviesesnį atspalvį pasirinkti. Ir dar norėjau paklausti, ką reiškia kai yra tokie dažų numeriai pvz. 6.7;7.7 ir kt.?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Laba diena. Ar Jūsų plaukai prieš tai buvo dažyti šviesinti, ar natūraliai šviesūs?

  Brigita

  AtsakytiPanaikinti
 7. taip buvo šviesinti, tik jau kuris laikas dažydavau šaknis naturint dažais 10 su 8 nr.maisydavau,po to 7N dažiau vel gi saknis(nes saknys žiauriai žilos),o dabar bandziau visus su 6N,beje žilos šaknys labai sunkiai nusidažo, gal reikia santykį keisti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tamsinant plaukus, kurie anksčiau buvo šviesinti, labai dažnas atvejis, kad atsiranda žalių atspalvių. Taip yra dėl spalvų pigmentų, esančių plauke ir pigmentų, esančių dažuose, reakcijos. Tas žalumas išryškėja dar labiau, kai plaukai atsiplauna.
   Atvirai pasakius, namų sąlygomis sunku atsikratyt žalio atspalvio. Čia jau salonų darbas, nes, pvz., salone blondinę, kuri nori tapti brunete, iš pradžių švelniai patonuoja dažais, turinčiais raudono pigmento, kuris neutralizuos būsimą žalią.
   Dabar tada galima mėginti dažyti plaukus su dažais, turinčias raudonumo/ryžumo, gal sakyčiau, tiktų 5C maišyti su 6N. Bet tikrai negaliu garantuoti, kad žalias atspalvis išnyks, nes su plaukais kiekvienąkart yra eksperimentas, ypač su šviesintais...

   Jurga

   Panaikinti
  2. Dėkui už atsakymus, kurie mane nuliūdino:(.nėra tas žalumas labai jau ryškus, šiek tiek meta į žalumą, nors gal taip ir būna. Ir nenoriu tamsinti labai, tiesiog natūralių tokių norėčiau. o tada jei maišyti tuos 5C ir 6N,tai kokiu santykiu 1:1?o gal tada sruogele tik kokia pabandyt?

   Panaikinti
  3. Taip, siūlyčiau 1 prie 1 ir tikrai būtų gerai turėti kantrybės ir geriau ant sruogelės išmėginti :)

   Jurga

   Panaikinti
 8. Sveiki, turiu klausimą. Mano plaukai yra šviesiai rudi. Taigi dažant kelis kartus su vis šviesesniais dažais, galima naudojant jūsų natūralius šviesius dažus išgauti šviesią spalvą. Ar be peroksido neapsieisi. Kai anksčiau dažydavau su cheminiais dažais, mano plaukai išryžėdavo. Na gali būti, kad nutikti taip gali ir naudojant jūsų produkcijos dažus. Bet man aktualiausia ar įmanoma juos išsviesinti? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Taip, Naturtint dažais pašviesinti keliais tonais, kad plaukai išliktų sveiki, tikrai įmanoma, bet tai daryti reikėtų palaipsniui. Tačiau, gali ryžumas išlįsti, jeigu taip nutiko ir su kitais plaukų dažais.
   Taip jau yra, kad amoniakas "išvalgo" tą raudoną pigmentą, o su švelnesniais dažais tai sunkiau išeina. Naturtint dažai šiuo atveju labiau tinkami ne radikaliems pokyčiams/šviesinimui, o atspalvio suteikimui, paryškinimui.

   Jurga

   Panaikinti
 9. Sveiki,gal galima sužinoti iššifravimą Naturtint plaukų dažų raides "N","G"..ir kt.?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas rytas,

   N - natūrali
   G- gold
   A - ash (pelenų)
   C - cuper (varis)
   M - mahogany

   Panaikinti
 10. Sveiki, naujose dažų pakuotėse radau tokią priemonę „Anti-aging CC“ kremas, labai patiko man jis., plaukai po jo švelnūs lyg šilkiniai. Gal yra panaši ar tokia pat priemonė didesnėje pakuotėje, kad galima būtų įsigyti atskirai ir naudoti kaip plaukų kremą po plovimo, ne tik po dažymo (šiaip plaukai linkę veltis ir pasišiaušti, nors naudoju šampūną ir balzamą sausiems plaukams iš jūsų psl. Aubrey firmos).Iš anksto dėkui už atsakymą.Ilma

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Labai džiugu, kad patinka naujosios linijos Naturtint priemonės. Artimiausiu metu neplanamuojame imti atskirai CC kremo. Brigita

   Panaikinti
 11. Nusidaziau sviesiai galiukus man nepatinka per kiek laiko dazai nusiplaus?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Naturtint yra nenuplaunami dažai ir šviesūs išlieka dar ilgiau nei tamsūs. Po kelių dienų nuo dažymo galima dažyti iš naujo kita spalva.

   Panaikinti
 12. Laba diena. Kai kurių NATURTINT dažų pakuočių ženklinime yra tik skaičiai. Pavyzdžiui,2.1, 5.7, 6.7, 7.7, 4.32, 5.50.Kaip juos iššifruoti? Koks atspalvis bus nusidažius dažais, kurių numeris 6.7 (gelsvas, rausvas…)?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Spalvos priklausymą grupei nurodo raidė:
   N - natūrali spalvų paletė
   G - Gold auksinė
   M - Mahogany raudona
   C - Copper vario
   A - Ash pelenų

   Skaičiai rodo šviesumą: kur 1 tamsu, 10 šviesu.

   Spalvos be raidžių buvo pristatytos kaip fashion/trande spalvos: rudos, raudonos, ryžos, mėlynos.

   Reikėtų skaityti originalų pavadinimą, jame atsispindi kurion pusėn spalva linkusi, žiūrėti spalvų paletę, daryti sruogos testą, kad pamatyti, kaip konkreti spalva veikia plaukus (kurie savyje turi savo pigmentus).

   Panaikinti
 13. Laba diena, ar turėsite pardavime Naturtin plaukų dažų spalvos 6A?

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sveiki,
  Plaukus dažiau 5G dažais ir spalvą išmetė stipriai į ryžumą/raudonumą. Spalva taip pat gavosi tamsesnė nei tikėjausi. Buvo dažoma ant pilnai ataugintų, taigi nedažytų plaukų.

  Ar dabar kai jau nudažyta 5G ir išryškėjęs ryžas/raudonas atspalvis toliau (pvz po 5-6 savaičių) būtų galima ir nerizikinga dažyti N linijos spalva? Pavyzdžiui, N6? O po to gal ir N7? Nes norisi, kad būtų tonu ar dviem šviesiau nei kad gavosi su G5, bei kad būtų kuo natūralesnė spalva, be dabartinio ryžumo? Ar apskritai toliau dažant su N6 arba N7 nesigaus visiškai neprognozuojama spalva, jei bus dažoma ant po G5 esančio ryžumo/raudonumo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas rytas. Visų pirma, gal nebuvo geriausias pasirinkimas dažyti G atspalviu, nes šios linijos atspalviai turi auksiškumo. Antra, jei gavosi ryškus ryžumas, vadinasi, jūsų plaukai turi ryžą pigmentą ir šią spalvą gali "pagauti" dažant ir su N atspalvių dažais. Kadangi visų mūsų plaukai labai skirtingi, sunku prognozuoti, kokia jums spalva gausis dažant kitais atspalviais, todėl visada rekomenduojame darytis sruogos testą, o ne iškart dažyti visus plaukus.

   Panaikinti
 15. Labai ačiū už atsakymą, ateityje būtinai darysiu sruogos testą. Tačiau nuo apšvietimo žiūrint spalva irgi skiriasi, nes ryžumas labiau pasimato viršugalvyje, o ant atskiros sruogos tai nebūtinai išryškės. Pasidomėjau Ashes linija. Gal tokiu atveju kitam dažymui protingiausia imti Ashes, pvz A6 spalvą? Ar po dabartinio G5 jau kitame dažyme naudojant A6 negrėstų visiškas spalvų "susipjovimas"? Kaip suprantu, Ashes spalvų linija turėtų pilkinti ir bent kažkiek neutralizuoti išlindusį ryžumą - ar teisingai galvoju?

  AtsakytiPanaikinti
 16. Laba diena,

  mano plaukai tamsiai rudos spalvos, visada dažau BROWN-BLACK 2N atspalviu. Norėčiau plaukų galiukus nusidažyti šviesiai ruda spalvyte ar keliais tonais šviesesne, kad matytųsi kontrastas. Ar pavyktų tamsius plaukus pašviesinti su šiais "Naturtint" dažais? Kokį atspalvį galėtumėte rekomenduoti?

  AtsakytiPanaikinti