GoogleTagManager

2013-10-24

Specialistės patarimai – kaip prižiūrėti odą atvėsus orams


Atvėsus orams neretai susiduriame su įvairiomis odos problemomis, kurias patiems būna keblu išspręsti. Kaip kasdien prižiūrėti veido odą ir sau padėti, kad išvengtume šių nemalonių problemų ir galėtume džiaugtis gražia oda, kalbamės su profesionalia kosmetologe Elyte Žiūkiene, turinčia antroposofinės medicinos išsilavinimą ir jau 11 metų darbo patirtį su natūralia kosmetika bei užsiimančia ritminių masažų darymu pagal Itos Wegman metodą.

Kuo, Jūsų manymu, labiausiai ekologiška ir biodinaminė kosmetika skiriasi nuo paprastos „cheminės“?

Visų pirma norėčiau pabrėžti, kad skiriasi žaliavos auginimo, rinkimo ir apdorojimo specifika. Ir tai paliečia ne tik sveikatos, bet ir etikos bei socialinių santykių klausimą. Šie produktai yra švarūs, be kenksmingų medžiagų. Taigi tokia kosmetika ne tik nepakenks sveikatai, bet ir neterš aplinkos.

Kitas svarbus aspektas, kad natūrali, ekologiška kosmetika „nepakiša šiukšlių po kilimu“, taip nutolindama odos problemų sprendimą, o būtent pažadina ir stiprina pačios odos gebėjimą atlikti jai skirtas funkcijas. Žmogaus oda – didžiulė alcheminė laboratorija, kur vyksta ypatingai sudėtingi procesai, ir medžiagos tai laboratorijai reikalingos pačios geriausios, o ne sintetiniai jų pakaitalai.

Mineraliniai aliejai, kurių pagrindu dažniausiai gaminami įprasti, masinės gamybos kremai, lieka ant odos paviršiaus ir sudaro plėvelę. Tuo metu, kai užteptas kremas, oda gali atrodyti gerai, bet kad išlaikytų tą apsauginę plėvelę, jis geria drėgmę iš odos ir taip ją sausina.

Gal galite plačiau papasakoti apie veido odos priežiūros dienos ritmą? Kada naudoti kremą, prausiklį, toniką ir kuo jie svarbūs odos priežiūroje?

Visų tipų odą iš ryto reikia prausti, vilgyti toniku ir pasitepti kremu.

Yra manančių, kad iš ryto odą pakanka nuprausti tik vandeniu. Tai pasiteisina, jeigu jūsų vanduo yra labai minkštas, o oda jauna, normali ir sveika. Rūpestingai nuprausti odą ryte būtina dėl to, kad nakties metu į odos paviršių išskiriami šlakai ir riebalai. Prausiklių ir pienelių tikslas yra suminkštinti odos paviršių ir patį vandenį, atpalaiduoti epidermio sulipusias negyvas ląsteles ir nešvarumus. Pieneliu reikia lengvai pamasažuoti odą, nuprausti rūpestingai vandeniu ir po to suvilgyti toniku. Vakare , ypatingai jei buvo naudota dekoratyvinė kosmetika, nuvalykite valomąjį pienelį nuo veido drėgna vata ir suvilgykite toniku.

Naudoti toniką yra svarbu, nes tik tada odos priežiūra tampa tikra kosmetine priežiūra. Su toniku į odą patenka reikalingos medžiagos, kurios yra tirpios tik vandenyje. Geras tonikas gali atstatyti tinkamą odos pH (apsauginę vandens ir riebalų mantiją), sterilizuoti odą, sustabdyti uždegiminį procesą, skatinti gijimo procesą, sutraukti poras, paruošti odą biologiškai priimti būsimas priemones. Be toniko dauguma kremų yra mažai veiklūs, nes jie patys nesugeba įsiskverbti į odą. Toniką galima naudoti su vata ar purkšti – kaip labiau patinka. Jei patinka „dušas“ ir norisi didesnės tonizacijos, geriau naudoti su purkštuku.

 Kreme yra tik riebaluose tirpių medžiagų, pvz.: vit. A ir E . Natūralus kremas sąveikauja su odos riebalais ir naudingos medžiagos gali patekti į gilesnius odos sluoksnius. Taip pat kreme esantys riebalai sudaro apsauginę mantiją mūsų odai, kuri saugo odos drėgmę, palaiko odos elastingumą. O sintetinis kremas „nesusišneka“ su odos riebalais ir dėl to neperneša naudingų medžiagų giliau. 

Vakare odą reikia prausti, valyti ir suvilgyti toniku. Kremo naudoti vakare nerekomenduoju, nes tai trukdo odai naktį kvėpuoti ir išskirti į paviršių nešvarumus, medžiagų apykaitos likučius. Galima padaryti išimtį tik labai sausai, plonai, atrofiškai odai, kurią net skauda, jei yra nepatepta kremu. Bet ir tokia oda po tam tikro laikotarpio, jei būna naudojamos teisingai parinktos natūralios priemonės, sugeba sutvirtėti ir išgyventi naktį be kremo. Kartais tam reikia ir trijų mėnesių, bet dažniausiai užtenka mėnesio, kad pasimatytų pirmieji rezultatai.

Be dienos ritmo, dar išskirčiau ir savaitės odos priežiūros ritmą. Bent kartą per savaitę reikėtų odai padaryti garų vonelę , užsidėti valančią, maitinančią ar drėkinančią kaukę atsižvelgiant į odos tipą ir odos poreikius.

Hidrolatus galima naudoti vietoj toniko? Jie atlieką tokią pačią funkciją?

Taip, jie atitinka visas tonikui būdingas savybes. Hidrolatų yra labai įvairių, tiesiog reikia išsirinkti sau tinkamiausią. Toniku gali pavirsti ir išvirta bei atvėsinta arbata (žalioji, juodoji ar žolelių), ir obuolių acto bei vandens mišinys: 10 v. š. obuolių acto išmaišyti ½ l karšto vandens (pH turėtų būti 5-6, galima patikrinti lakmuso popierėliu; jei ne toks, įpilti atitinkamai vandens ar acto). Tokį toniką galima užpilti ir arbata, pvz., mėtų, laikyti šaldytuve ir sunaudoti per savaitę.

Artėja šalčiai ir darosi vis aktualiau, kaip apsaugoti veido odą. Kokias priemones patartumėte naudoti?

Atšalus orams labai dažnai išsausėja oda. Galiu įvardinti dvi pagrindines priežastis, kodėl taip atsitinka. Pirmiausia, dėl atšalusio oro riebalai, esantys mūsų odoje, tampa netakūs ir į odos paviršių per poras neišsiskiria pakankamai, nesudaro apsauginės mantijos ir todėl oda netenka drėgmės. Antra priežastis - sausas oras šildomose patalpose.

Ar užtenka žiemą odai tik grynų aliejų nenaudojant jokio kremo?

Pažįstu ne vieną moterį, kurios veido valymui, maitinimui naudoja tik aliejus bei hidrolatus ir jų oda yra puiki. Tačiau turiu ir nemažai pavyzdžių, kam tokios priežiūros nepakanka. Mano manymu, taip atsitinka, nes pasirenkami netinkami aliejai, gali trūkti ir tinkamo toniko, kaukių ar praleidžiama kažkuri kasdienės odos priežiūros grandis. Dėl to išsausėja odos paviršius, oda tampa šiurkšti, jautri . Kai naudojamas kremas, pirktas ar pagamintas pačios, jame yra visa puokštė įvairių naudingų medžiagų: kelių rūšių aliejai, vaškai, hidrolatai, ekstraktai. Tai tas pats, kaip ir įvairus maistas. Naudoti kremą ar gryną aliejų labai individualu, reikėtų bandyti.

Gal žinote kokio ypatingo aliejų mišinio receptą?

Friederike Von Tana savo knygoje „Moters grožio knyga“ pateikia labai gerą 7 aliejų mišinio receptą, kuris ypač tinka sausai, hipotrofiškai, linkusiai raukšlėtis veido, kaklo, biusto ir rankų odai, jį galima dėti į kaukes. Šiam mišiniui reikia: po 2 val. šaukštus avokadų, žemės riešutų, alyvuogių, daigintų kviečių aliejų, po 3 valg. šauktus sezamų, dygliuotojo dagio aliejų bei 5 lašų rožių arba citrinų eterinio aliejaus.

Žiemą dauguma renkasi riebesnius kremus. Ar jie neužkemša veido porų? Tinka tiek sausai, tiek riebiai odai?

Natūralūs kremai neužkemša porų. Pavyzdžiui, Martinos Gebhardt yra šalavijų riebus kremas riebiai odai ir jo poveikis išties nuostabus. Susigeria, išminkština odą, riebaliniai kamščiai pasidaro nebe tokie kieti, lengviau pasišalina, oda tampa lengviau kvėpuojanti, elastinga. Kaip ir minėjau, natūralūs riebalai susigeria į odą, nes jie susijungia su odos išskiriamais natūraliais riebalais ir jie nueina į gilesnius odos sluoksnius. Tačiau, jeigu kremas yra skirtas sausai odai ir tepsite riebią odą, jis gali kimšti, „dusinti“ odą.

Beje, norėčiau pridurti, kad odą reikia prižiūrėti pagal jos būklę, o ne pagal metų laikus, t. y. atšalus ar atėjus gruodžio 1 d. kalendoriuje nebūtina keisti kremo. Reikia stebėti savo odos būklę. Jei lauke šalta, reikia pasitepti apsauginiu kremu. Jeigu ypač šalta ir einate pėsčiomis ar tenka laukti autobusų stotelėje, tada reikėtų pasitepti apsauginiu kremu, kuriame nėra vandens. Sviestmedžio aliejus yra viena iš tobuliausių tokių priemonių. Jeigu jis per kietas ir jums nepatogu jį naudoti, sumaišykite jį su kitu jums tinkamu aliejumi. Tokį minkštesnį mišinį bus lengviau naudoti.

Kaip padėti ypač išsausėjusiai ir pleiskanojančiai odai?

Išsausėti gali visų tipų oda, t. y. susidurti su tuo gali ir turintys riebią odą, ir visiškai normalią, ir jautrią, atrofinę, ir senstančią, ir netgi jaunatvišką. Todėl problemos sprendimas gali būti skirtingas ir geriausia kreiptis į kosmetologą. Juolab, kad labai dažnai klientai įvertina savo odos stovį labai klaidingai ir paaiškėja, kad prižiūri ją atvirkščiai nei reikėtų. Dažnai pasitaikantis pavyzdys, kada būna išsausėjęs tik viršutinis odos sluoksnis, o pati oda riebi. Bet klientė įsitikinusi, kad jos odos tipas yra sausas ir gausiai naudoja sausai odai skirtus kremus,- ir tada ant odos atsiranda tarsi dar keli sluoksniai: „uždažyta, užtapetuota ir dar koks vienas sluoksnis“. Tokį sausą, negyvą odos sluoksnį reikėtų švelniai nušveisti, pvz., garinant, dedant molio kaukes.

Svarbiausia - reikėtų nepamiršti, kad labai svarbu išlaikyti dienos ritmą, viską daryti pastoviai, o ne priešokiais. Visada yra geriau mažiau kremo, nei per daug.

Kokias veido kaukes rekomenduojate naudoti šaltuoju metų laiku? Ar tinka molis?

Kaip ir minėjau, jeigu atėjo žiema, tai dar nereiškia, kad pasikeis jūsų odos tipas, bet dažnai vis dėlto oda pasidaro jautresnė, išsausėja ar išryškėja kitos jai būdingos problemos, kurias gali padėti spręsti veido kaukės. Be abejo, molio kaukės tinka, nes su atitinkamais priedais kaukė iš molio gali būti ir drėkinanti, valanti ir netgi maitinanti.

Kokios rūšies molis (luvos, rasulo, baltas, žalias, raudonas) kokiam veido odos tipui labiausiai tinka?

Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad luvos molis tinka visų tipų odai. Jis gerai minkština, ramina ir švelniai nuvalo. Poveikis dar priklauso ir nuo to, su kokiais priedais padaryta kaukė. Luvos molis yra mano vienas iš mėgstamiausių.

Rasulo molis. Su juo reikia elgtis atsargiai. Kaip ir dažniausiai patariama, geriau jį naudoti prausimuisi ir ilgai ant odos laikyti nereikėtų, nes turi labai stiprų sutraukiamąjį poveikį. Žinoma, rasulo molio kaukės poveikį galima sušvelninti aliejais.

Baltas molis yra labai švelnus ir ypač tinka jautriai, sausai odai. Odą labai gerai veikia baltame molyje esantis didelis kiekis silicio. Galite pasidaryti tokią kaukę, kuri gerai ir giliai išvalo bei nuramina net labai jautrią odą: sumaišykite 1 kupiną šaukštą balto arba luvos molio su ¼ a. š. kviečių gemalų aliejaus ir ¼ a. š. kosmetinio pienelio (galima naudoti ir rūgusį pieną), išmaišyto šlakelyje sojos pieno. Tokią kaukę reikėtų laikyti 10 min., nuvalyti šiltu ir nuplauti vėsiu vandeniu.

Žalias molis turtingas mineralais ir „jauna“ aktyvia geležimi. Su atitinkamais priedais tinka visų tipų odai.

Molio įvairovė labai didelė, bandykite ir atraskite sau tinkamiausią. Svarbu neleisti molio kaukei perdžiūti ant odos, taip galite sudirginti ir per daug išdžiovinti ją.

Registruotis pas kosmetologę Elytę Žiūkienę galite tel. 8 650 97199. Malonių ir veiksmingų procedūrų :)

Parengė Brigita Maksvytytė

3 komentarai:

  1. Nuostabi kosmetologė! Pas ją pirmąkart apsilankiau maždaug prieš metus ir dabar mano odos būklė kardinaliai pasikeitusi, nebeberia, nebesausėja, išmokau ją prižiūrėti. Elytės ir procedūros kitokios nei įprastuose kosmetologijos kabinetuose: ji nežaloja odos mechaniškai spaudydama inkštirų, viską daro labai švelniai, tačiau efektyviai. Iš Elytės visada išeinu spindinčia, nuraminta oda, o nereikia vaikščioti raudonai kelias dienas, kaip yra tekę po apsilankymų pas kitus kosmetologus. Tikrai labai rekomenduoju pasilepinti pas ją bent kartą ir suprasite, apie ką aš :))

    AtsakytiPanaikinti
  2. Laba diena, kaip suprantu ši kosmetologė teikia paslaugas Vilniuje. Gal galėtų rekomenduoti tokios pačios kvalifikacijos ir pažiūrų kosmetologę Kaune. Dėkoju.

    AtsakytiPanaikinti
  3. atrodo tikrai šauni specialistė, skaitant norisi ir pačiai tokio amato turėti... gal turite atsiliepimų apie sgakademija.lt mokymus?

    AtsakytiPanaikinti