GoogleTagManager

2012-07-11

Molis - ir sveikatai, ir grožiui

Luvos® įkūrėjas Adolfas Justas (1859-1936)
Luvos® - tai sena vokiečių  įmonė, šeimos verslas, įkurtas dar 1918 m. Jos įkūrėjas yra Adolfas Justas, kuris buvo Vokietijoje labai gerai žinomų liaudies medicinos gydytojų Sebastiano Kneipo ir Emanuelio Felke mokinys. Būtent šie žmonės padarė didelę įtaką tolimesniam A. Justo gyvenimui ir veiklai. Jis 19 a. pabaigoje įkūrė tais laikais labai žymią gydyklą Vokietijoje, kuri išsiskyrė savo netradicinėmis procedūromis, pvz., į gydyklą pasisveikatinti atvykę žmonės miegodavo ant smėlio po atviru dangumi. Ten lankėsi ir tokie žymūs žmonės kaip austrų rašytojas Kafka. A. Justas šią gydyklą vėliau perdavė savo broliui, o pats išsikėlė gyventi į mišką. Šis laikotarpis jam buvo sunkus, nes A. Justas turėjo įvairių vidinių ir išorinių ligų. Gyvendamas gamtoje atsitiktinai surado molį, kuris jam padėjo pasveikti. Po tokio atradimo jis pradėjo tyrinėti įvairių rūšių molį, jam buvo įdomu, kokiomis savybėmis jis pasižymi ir kokias ligas gali išgydyti. Po kiek laiko įkūrė įmonę Luvos®, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie gydomąsias molio galias, kiekvienas galėtų juo pasinaudoti ir pasveikti. Molio gydomosios savybės žinomos jau nuo Antikos laikų, deja, jos ilgainiui buvo užmirštos. Luvos® įmonės įkūrėjas molį vėl atrado iš naujo. Pagrindinis A. Justo posakis buvo "Gamta neklysta, gamta visada teisi".

Lioso molis
Praėjus beveik šimtui metų, molis vis dar ruošiamas tais pačiais principais, nors ir pasitelkiant modernias technologijas. Luvos® produktai yra visiškai natūralūs, be cheminių ir kitų priedų. Molio preparatams naudojamas gydomasis molis, vadinamas liosu. Jis atsirado dar ledynmečio laikais, kai per Europą slinko didžiulės ledo masės. Per kalnus slinkdami ledynai sulygino žemės paviršių, susmulkino uolienas, susiformavo labai smulkus dirvožemis - liosas. Europoje yra daug vietų, kur galima rasti lioso, tačiau skiriasi jo savybės. Luvos® įmonė naudoja specialios rūšies liosą, kuris pasižymi išskirtinėmis gydomosiomis savybėmis. Įmonė turi savo geologų komandą, kuri visoje centrinėje Europoje daro geologinius tyrimus, gręžia žemę, ima mėginius ir tikrina, kur būtų galima rasti dar geresnio molio. Pastaruosius 10 metų jų naudojamas molis išgaunamas vienoje kasykloje vidurio Vokietijoje, Heseno regione. Šis molis turi labai vertingų ir reikalingų mineralų bei mikroelementų, tokių kaip kalcis, magnis. Unikali molio sudėtis, ypatinga savybė surišti rūgštis ir kitas medžiagas lėmė būtent šio molio pasirinkimą ir panaudojimą skirtingiems tikslams.

Gaminant Luvos® produkciją yra laikomasi tokių pat aukštų reikalavimų, kaip ir vaistų gamyboje, todėl šie produktai yra aukščiausios kokybės, gamybos procesas 100% kontroliuojamas. Per dieną perdirbamos net  4-5 tonos molio. Prieš apdirbant jis įkaitinamas iki 130 oC temperatūros, kad žūtų jame esančios įvairios bakterijos ir mikroorganizmai. Su oro spaudimu (slėgiu) išdžiovinto molio dulkės pakeliamos į sijojimo įrenginius ir išsijojamos skirtingo smulkumo dalelėmis.

Luvos® gamina produktus ir vidiniam, ir išoriniam vartojimui. Visi produktai pagaminti iš to paties molio, skiriasi tik molio smulkumo laipsnis. Nuo molio dalelių smulkumo priklauso indikacijos, kam produktas skirtas. Išoriniam naudojimui labai smulkus molis yra nebūtinas, nes stambesnės jo dalelės tuo pačiu veikia  ir kaip šveitiklis.  Tačiau vidiniam vartojimui smulkumas yra svarbu, nes kuo molio dalelės smulkesnės, tuo jos padengia didesnį plotą ir labiau neutralizuoja rūgštis ir sugeria kenksmingas medžiagas, pvz., cholesterolį.


Luvos® geriamas molis
Pagrindinis Luvos® produktas, skirtas vidiniam vartojimui, yra geriamas molis "Heilerde mikrofein" (medicininės paskirties produktas). Jis yra dviejų rūšių - milteliais ir kapsulėmis, pagamintas iš pačio smulkiausio molio. Šis molis skirtas cholesterolio, riebalų ir žalingų medžiagų iš maisto surišimui, žarnyno valymui, šlakų iš organizmo šalinimui, tinka esant skrandžio rūgštingumui bei kitiems skrandžio ar žarnyno sutrikimams gydyti. Labiausiai rekomenduojama vartoti  esant per dideliam cholesterolio kiekiui ir skrandžio rūgštingumui. "Heilerde mikrofein" produktas yra Vokietijoje registruotas kaip vaistas nuo rėmens. Kapsulės tinka ir vegetarams, nes jų išorinis apvalkalas pagamintas iš celiuliozės.

Molio veikimo principas
Šiais laikas viena iš didesnių sveikatos problemų yra padidėjęs blogojo cholesterolio kiekis, kuris didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Mokslininkai vis dar ginčijasi ir vieningai nesutaria, iš kur atsiranda cholesterolis. Vieni mano, kad tam daugiausia įtakos turi maistas, o kiti - paveldėjimas.  Luvos® savo molį siūlo kaip pagalbinę priemonę mažinant cholesterolio kiekį. Molis veikia fiziškai. Jis nedaro įtakos organams ir tiesiogiai nemažina cholesterolio kiekio kaip vaistai. Molis kaip kempinė sugeria cholesterolį, riebalus ir kenksmingas medžiagas, gaunamas su maistu, ir kartu su jomis pasišalina iš organizmo. Cholesterolis nebegali patekti į kraują ir nusėsti ant kraujagyslių sienelių.

Beje, kepenys gamina tulžį, kuri palengvina riebalų virškinimą. Kadangi molis, patekęs į skrandį, sugeria ir tulžies rūgštį, organizmas pajaučia jos trūkumą ir išskiria papildomai. Molis skatina tulžies darbą. Kad tulžis pasigamintų, reikalingas cholesterolis, vadinasi, geriant molį viena cholesterolio dalis pasišalins iš organizmo susijungusi su moliu, o kita dalis bus panaudota tulžies gamybai. Kad molis nesurištų ir naudingų riebalų, prieš valgį ar po rekomenduojama daryti pertrauką ir tik tada gerti molį. Valgant cholesterolio neturinčio maisto, molis nėra būtinas, tada galės lengvai įsisavinti ir visos naudingos medžiagos.

Kai kankina skrandžio rūgštingumo problemos, ypač rėmuo, molis yra labai veiksminga ir patikima pagalba. Šiuo atveju veikia molyje esantis kalcio karbonatas, kurio jame yra ypač daug. Pvz., jeigu yra padidėjęs skrandžio rūgštingumas, išgėrus molio iškart pajaučiamas palengvėjimas. Molis veikia greitai, iškart reaguoja su rūgštimis jas neutralizuodamas. Beje, molis suriša ir dujas, todėl gali padėti nuo pilvo pūtimo. Puiki priemonė ir viduriuojant.

Berlyno universitetinė klinika "Charité" atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 64 pacientai, turintys skrandžio ir žarnyno ligų (kai kurie šiomis problemomis skundėsi net 10 metų, kiti - ne mažiau kaip pusę metų). Tyrimas vyko 6 savaites. Jo metu visi pacientai kasdien savo sutrikimus įvertindavo taškais. Iš pradžių kiekvieno sutrikimai siekė 45 taškus. Trečią savaitę jų sumažėjo iki 38, o 6 savaitę - maždaug iki 24 taškų. Negalavimų sumažėjo beveik perpus (!). Pasibaigus tyrimui kai kuriems ir toliau vartojant molį negalavimų sumažėjo net iki nulio.

Kadangi molis veikia fiziškai, Luvos® produktai neturi šalutinio poveikio (per 90 metų nepasitaikė nei vieno šalutinio poveikio atvejo). Tačiau geriant molį yra pora išimčių, kai jo naudoti į vidų nerekomenduojama:
 1. Geriant kitus vaistus. Dėl savybės surišti medžiagas molis gali surišti ir medžiagas, gaunamas su vaistais. Molis neturi savybės specifiškai surišti medžiagas. Todėl vartojantiems vaistus rekomenduojama, kad tarp vaistų ir molio gėrimo būtų daroma maždaug vienos valandos pertrauka. Geriant molį taip pat labai svarbu tuo metu nevartoti jokių rūgščių produktų, pvz., apelsinų sulčių, nes molis suriš rūgštis iš apelsinų sulčių ir neatliks savo pagrindinės funkcijos - surišti organizmui nereikalingas medžiagas.
 2. Esant rimtiems inkstų funkcijos sutrikimams molio, kaip ir bet kokių vaistų ir medicininės paskirties produktų, naudoti negalima.
Molio vartojimo būdas priklauso nuo to, ko siekiama: ar šalinti iš organizmo cholesterolį, ar kitais gydomaisiais tikslais (organizmo valymas nuo šlakų ir pan.). Vartojant molį dėl padidėjusio cholesterolio, jį reikia gerti kartu su maistu. Užsigerti patartina vandeniu ar arbata. Ištirta, kad 10 g molio gali surišti net 178 mg cholesterolio (maždaug tiek yra viename dideliame vištos kiaušinyje). Vokietijos sveikatos draugija rekomenduoja, kad suaugęs žmogus gautų apie 300 mg cholesterolio per dieną. Jeigu molis geriamas norint išvalyti žarnyną ir pan., jį reikėtų vartoti ne su maistu. Jeigu dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo ar dėl viduriavimo - problemos metu. Bet kuriuo atveju, vartojant molį svarbu gerti daug vandens, kad neužkietėtų viduriai. Vaikai gerti molį gali nuo 6 m., o nėščiosioms apribojimų nėra. Nėščioms moterims dažnai pasitaiko problemų su skrandžio rūgštingumu, tada molis ypač gerai gelbsti - efektyvi ir natūrali priemonė be šalutinio poveikio. Kai kuriuos negalavimus molis pašalina akimirksniu, bet yra ir rimtesnių negalavimų, kuriuos šalinant reikia laiko, tačiau visiškai saugu molį vartoti ir ilgesnį laiką, pvz., vienas iš Luvos® klientų molį geria kasdien jau 30 metų.

Taip pat yra ir kitų rūšių geriamo molio:
 • "Heilerde imutox" - pagalbinė priemonė valant organizmą; kaip mineralinis katalizatorius iš maisto pašalina laisvuosius radikalus; neįsisavinant maisto produktų, kai yra histamino netoleravimas.
 • "Heilerde magenfein" - pagalbinė priemonė gydant funkcinius skrandžio ir žarnyno susirgimus esant sudirgusiam žarnynui ir skrandžiui. Šie susirgimai dažniausiai pasireiškia viduriavimu, pilvo pūtimu bei padidėjusiu rūgštingumu, spaudimu  ir  sunkumo jausmu skrandyje.

Luvos® molis išoriniam naudojimui
Luvos® pagrindinis produktas išorinėms procedūroms yra molio milteliai "Hautfein" be jokių priedų. Pagrindinė jų naudojimo paskirtis - aknė, spuogai. Tačiau jis naudojamas labai plačiai, praktiškai beveik nuo kiekvienos odos problemos. Molio kaukė turi stiprų valomąjį poveikį. Labai tinka esant įvairiems odos, raumenų ar sąnarių negalavimams. Išoriniam naudojimui:

Odos sutrikimai:
 • Aknė, riebi ir uždegiminė oda;
 • Egzema ir išbėrimai;
 • Alergijos;
 • Neurodermitas (gali nuimti skausmą, vėsina), psoriazė (sumažina niežulį);
 • Galvos odos pleiskanos ir niežulys.
Sąnarių ir raumenų nusiskundimai (sporto traumos):
 • Sumušimai;
 • Patempimai;
 • Patinimai.
Uždegimai:
 • Burnos ir gerklės uždegimai, blogas burnos kvapas;
 • Skrandžio, žarnyno, šlapimo takų uždegimai;
 • Nudegimai, saulės nudegimai;
 • Vabzdžių įkandimai;
 • Paviršutinis venų ir limfagyslių uždegimas;
 • Nedidelės skausmingos, šlapiuojančios, pūliuojančios opos;
 • Reumatiniai nusiskundimai.
Drėgnas molio kompresas:
 • Nuriebalina;
 • Valo odą;
 • Dezinfekuoja;
 • Skatina žaizdų gijimą;
 • Mažina niežulį.
Gydymas sausais milteliais:
 • Mažina kraujavimą ir išskyrų susidarymą žaizdoje;
 • Dezinfekuoja/dezodoruoja.

Naudoti molį išoriškai labai paprasta: milteliai tiesiog sumaišomi su vandeniu santykiu 7:2 iki grietinės konsistencijos. Vandens reikėtų naudoti kuo mažiau. Gauta masė tepama ant norimos vietos (galima daryti kompresus ar tepti kaip kaukę), palaikoma, kol išdžius ir nuplaunama vandeniu. Galima panaudoti ir kaip pilingą - išdžiūvusį molį ne nuplauti, o tiesiog nutrinti. Džiūdamas molis veikia kaip kempinė, jis iš odos ištraukia ir padeda pasišalinti įvairiems susikaupusiems nešvarumams (taip pat ir inkštirams), žaizdų sekretui, medžiagų apykaitos šalinimo produktams, bakterijoms, negyvoms odos ląstelėms. Dėl molio džiūvimo jaučiamas odos tempimas, suaktyvinamos nervinės odos ląstelės ir kraujotaka. Molis taip pat iš odos ištraukia ir drėgmę, todėl po kaukės būtina odą drėkinti, ypač tinka Luvos® drėkinamasis veido losjonas. Paskutinėje džiūvimo stadijoje molio kaukė iš odos ištraukia daugiausiai nešvarumų, drėgmės ir kt., o tai ypač svarbu turint problemų su akne.

Besiskundžiantiems akne molio kaukę reikėtų darytis 2-3 kartus per savaitę ant sausos odos. Kuo plonesnis sluoksnis, tuo greičiau kaukė sudžiūva ir mažiau ištraukia drėgmės. Jeigu oda labai sausa, kaukės geriau nelaikyti kol ji visiškai išdžius, o nuplauti po 5-10 minučių. Į molio kaukę galima įlašinti pasirinkto aliejaus atsižvelgiant į savo odos tipą. Esant sportinėms traumoms tepti reikia kuo storesnį molio sluoksnį, kad teigiamas molio poveikis būtų stipresnis. Kompresas susideda iš trijų sluoksnių: molio sluoksnis, drėgnas rankšluostis, sausas rankšluostis. Drėgnas rankšluostis neleidžia moliui ilgiau išdžiūti ir prailgina jo veikimą. Tokius gydomuosius kompresus galima palikti per visą naktį. Kadangi šis molis gaminamas laikantis aukštų standartų, kaip ir gaminant vaistus, jį galima dėti ir ant atvirų žaizdų: mažina kraujavimą, skatina gijimą. Jis nelieka žaizdoje, o pasišalina kartu su visais žaizdos sekretais.

Luvos® molio naudojimo rezultatai

Teigiamą lioso molio poveikį aknės pažeistai odai patvirtino Berlyno universitetinė klinika "Charité". Jie vykdė tyrimą, kuriame dalyvavo 175 žmonės, turintys aknę. Prieš pradedant šį tyrimą jie visi turėjo kartografuoti savo veidą: padalino jį į tam tikras zonas ir suskaičiavo įvairius spuogelius, inkštirus ir pan. Dalyviai tris kartus per savaitę naudojo Luvos® molio kaukę. Po 6 savaičių naudojimo jie vėl turėjo įvertinti savo veido būklę kaip ir tyrimų pradžioje. Rezultatai buvo stebinantys, net 80% savo odos būklę praėjus vos 6 savaitėms įvertino gerai ar net labai gerai. Žymiai sumažėjo įvairių spuogų, papulių, mažų cistų, inkštirų.

Norintiems savo grožį puoselėti natūraliomis priemonėmis Luvos® sukūrė kosmetikos liniją, kurios asortimentas po truputėlį vis auga. Luvos® kosmetika yra sertifikuota vokišku standartu BDIH (plačiau paskaityti galite straipsnyje apie kosmetikos sertifikatus). Visi produktai yra be naftos ir kitų cheminių produktų. Luvos® produktai pagaminti su lioso moliu, tačiau pačio molio dalelių jame nesijaučia, produktai yra labai malonios konsistencijos. Visos priemonės tinka visų tipų odai bei plaukams. Tačiau, jeigu oda yra probleminė, papildomai rekomenduojama naudoti Luvos® molio kaukę milteliais.Luvos® kosmetikos liniją sudaro:
 • Veido kremas. Lengvas, tinka naudoti kasdien. Labai sušvelnina odą ir puikiai drėkina, gali būti naudojamas kaip makiažo pagrindas. Abrikosų kauliukų aliejus ypač gerai drėkina odą.
 • Tonuojantys kremai - šviesus ir bronzinis - suteikia odai tolygų natūraliai atrodantį atspalvį, sulygina veido spalvą bei suteikia odai gyvumo. Gerai nusivalo įprastu prausikliu ar pieneliu, o taip pat ir vandeniu.
 • Veido kaukės yra šešių rūšių. Kaukės praturtintos skirtingais aliejais, kurie pasižymi tam tikru poveikiu. Drėkinanti veido kaukė yra įvertinta kaip labai geras produktas "Ökotest" (Vokietijos laikraštis, kuris vadovaudamasis griežtais standartais tikrina ekologiškus gaminius ir juos įvertina).
 • Kreminis veido prausiklis su vynuogių ir gyvantžolės (mažina uždegimus) ekstraktais plauna švelniai, bet efektyviai.
 • Veido tonikas gaivina odą, suteikia jai matinį atspalvį. Prieš naudojimą būtina suplakti, nes molis nusėda į dugną.
 • Šampūnas tinka visų tipų plaukams, taip pat ir sudirgusiai, niežtinčiai galvos odai. Gali padėti nuo pleiskanų.
 • Kreminis kūno prausiklis su apelsinų aliejumi idealiai tinka sausai ir reikliai odai.
 • Natūralus regeneruojantis kūno pienelis su judrų aliejumi sukurtas sausai, reikliai ir jautriai odai. Padeda išlaikyti odos drėgmę ir saugo ją nuo išsausėjimo.

Vokiečių žurnalas "Gesunde Medizin" (liet. Sveika medicina) atliko tyrimą su Luvos® natūralia kosmetika. Dalyvių buvo 142, iš jų 73 tyrimo pradžioje savo odos būklę įvertino gerai arba labai gerai. Jie 4 savaites naudojo Luvos® šveičiančią kaukę ir veido losjoną. Kasdien buvo vedamas dienoraštis, kuriame dalyviai žymėdavo Luvos® kosmetikos produktų daromą poveikį. Po tyrimo net 128 dalyviai savo odos būklę įvertino gerai arba labai gerai.

Parengė Brigita Maksvytytė

56 komentarai:

 1. Galbūt mano atsiliepimas bus kam nors naudingas. Draugas susimušė kelį. Daktarai nieko rimto nepastebėjo("tik sumušimas"), rentgenas lūžio nerodė, tačiau koja kelias dienas po vizito tino, išryškėjo didelės ir baisios kraujosruvos, nuėjo iki pat čiurnos-beveik juodos. Vaistai, tepalai nepadėjo. Ieškojau internete bet kokios informacijos, buvau gan išsigandusi. Mama pasiūlė pabandyti molio kompresą ant sužeistos vietos. Palaikėm per naktį- tinimas atslūgo, kraujosruvos prašviesėjo,skausmas beveik išnyko. Draugas liovėsi bijoti, kad jam nupjaus koją:) Dar kelioms naktims dėsim kompresą, bet jau labai tikiu, kad viskas normaliai sugis. Rašau komentarą tik dėl to, kad retai kas pasidalina, kaip gydė panašų negalavimą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. O man šis molis labai padėjo užgydyti žaizdelę - sumažino kraujavimą ir greičiau užgijo. Taip pat naudoju kaip veido ir dekolte kaukę. Laikau, kol visiškai sudžius. Puikiai išvalo odą, gal net geriausiai iš visų bandytų molio rūšių, sumažėjo spuogų. Luvos molis labai švelnus ir smulkutis, nenusausina odos.
  Iš Luvos dar labai patinka veido prausiklis ir kreminė bronzinė pudra, kuri labai švelniai maskuoja, išsilygina veido odos spalva, bet atrodo natūraliai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gera sveikų produktų reklama :]]

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis ne apie Sveikus produktus, o apie Luvos molį :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. tikrai nuostabūs produktai, esu visus išbandžiusi ir jau turiu priklausomybę nuo Luvos molio miltelių, iš kurių gaminu kaukes - tai tikrai vienintelė molio kaukė, kuri taip gerai išvalo ;]
  dabar beliko kapsules išbandyti.
  labai jaučiasi, kad produktai natūralūs, nes mano oda labai jautri, o Luvos priemonės švelnios, nedirgina odos, tikrai gydo.
  Tik nesutikčiau, kad losjonas drėkiną veidą, mano oda mšri ir žandams tiek drėkinimo nepakanka, tad sausumas žanduose niekur nedingsta.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kreminių pudrų nerekomenduočiau riebesnės ar mišrios odos turėtojoms,kadangi dienos pabaigoje veidas tampa labai riebaluotas ir atrodo išties nekaip. Kitų produktų nemėginau, tačiau pudra stipriai nuvylė, praktiškai naujos pakuotės nebeturiu kur dėti, nes ji mano odai visiškai netinka. Be to, nepasakyčiau, kad pasiskirsto labai tolygiai.
  Šiaip pasidengia labai plonu sluoksniu,spalvos taip pat praktiškai jokios nesuteikia, todėl dedu viltis, kad galbūt vasarą bus galima sunaudoti kaip lengvą drėkinamąjį kremą.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Matyt kaip kokiai odai, labai individualu... Mano oda normali, gal kiek į sausumą, tai vasarą Luvos pudra tiko - nei riebino, nei sausino, o dabar (žiemą) jau norisi kažko riebesnio po šios pudros, nes sausina truputį. Beje, pastebėjau, kad, kaip tolygiai ji pasidengs, priklauso nuo to, koks kremas prieš tai tepamas tepamas. Aš vasarą prieš pudrą nieko netepu, tada tolygiausiai pasidengia. Dengia tai ji minimaliai, bet man asmeniškai pakanka, niekada nenaudojau tų sintetinių, kurios užmaskuoja viską viską :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, gal galite paaiskinti du, mano supratimu, priestaravimus?
  1. "Vartojant molį dėl padidėjusio cholesterolio, jį reikia gerti kartu su maistu"
  2. "Kad molis nesurištų ir naudingų riebalų, prieš valgį ar po rekomenduojama daryti pertrauką ir tik tada gerti molį."-reiskia, jokiu budu ne valgymo metu.
  Jei nusipirkau moli gerti, kad jis sugertu cgolesteroli, ji reikia gerti maisto vartojimo metu (1 citata), bet tada jis gali sugerti reikalingu riebalus (2 citata). vienas sakinys priestarauja kitam. Tai kaip cia ji vartoti, tuomet? Patarkite prasau, nes moli jau nusipirkau, bet nezinau kaip vartoti.
  Labai lauksiu atsakymo. Dekoju is anksto.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Laba diena,

  Maisto metu molį gerti reikėtų tada, kai valgoma riebų maistą, kuriame yra cholesterolio (mėsa, pieno produktai, kiaušiniai ir kt.). Tačiau, jeigu valgote sveikai ir padidėjęs cholesterolio kiekis labiau susijęs ne su maistu, o paveldėjimu ar kitomis priežastimis, molį, kaip ir rašoma šiame straipsnyje, vartoti reikėtų po maisto. Molis veikia dvejopai: pirma - jis cholesterolį suriša tiesiogiai iš maisto žarnyne, antra - molis sugeria ir tulžies rūgštį, taip skatindamas jos gamybą, o šiam prosecui naudojamas cholesterolis. Beje, nereikia bijoti, visų gerų medžiagų jis tikrai nesugers :) Jeigu kils dar kokių neaiškumų, klausikite, mielai padėsime.

  Brigita

  AtsakytiPanaikinti
 10. Reiskia as geriu teisingai?? Ryte, tusciu skrandziu. Tai darau zarnyno valymui ir del padidejusio cholesterolio, nors riebaus maisto nevalgau. Kokia teisinga norma? 1 ar du kauseliai?
  Aciu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerti reikia du kartus per dieną po 1-2 pilnus matavimo šaukštelius. Kiekis priklauso nuo negalavimų stiprumo. Galite pradėti nuo mažesnio kiekio, vieno šaukštelio, jeigu neturite rimtų nusiskundimų.

   Panaikinti
 11. Isgerus tusciu skrandziu molio, po poros valandu susuka vidurius. Gal cia taip valosi zarnynas ar kazkas negerai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytojais, gal yra kokių nors kitų problemų, nes molis atvirkščiai veikia - sugeria skysčius, padeda viduriuojant, todėl tokio poveikio neturėtų būti.

   Panaikinti
 12. Sakykite prasau, kuom skiriasi Magenfein ir Mikrofein moliai? Juk straipsnyje raso, kad molis naudojamas tas pats-lioso. Aprasymai siu dvieju rusiu panasus, tik labai mazai skiriasi. Kam tuomet dvi skirtingos dezutes? Ar, vis tik, skiriasi molis Magenfein nuo Mikrofein? Jei taip, kuom jie skiriasi?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, molis tas pats. Tas pats naudojamas ir kosmetikai, tačiau pagrindinis jų skirtumas - molio dalelių dydis, kuris ir nulemia kiek kitokį molio veikimą.

   Panaikinti
 13. nežinau, kaip kiti produktai, tačiau kreminė pudra labai nuvylė. Matyt ka-kuri sudedamoji dalis alergizuoja mano odą, nes po užtepimo išmuša veidą raudonom dėmėm

  AtsakytiPanaikinti
 14. sveiki,
  susigundziau tiesiog nusipirkti valancia kaukyte.taip pabandymui.ir labai superrrrrr.jau priemoniu tikrai nemazai esu isbandziusi.tokio gero rezultato ne nesitikejau.turiu jau ir prausikli ir planuose losjonas drekinantis.po kolkas tikrai nenuvyle sios priemones.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Sveiki. Turiu alergiją šalčiui, skaičiau kad molis gali padėti išgydyti šią alergiją, tačiau nežinau kokį kiekį ir kokiu metu geriausia naudoti? Užsisakiau molį kapsulėmis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena,

   Apie šalčio alergijos gydymą paklausėme gamintojo. Kai tik gausime atsakyma, iškart Jums atrašysime.

   Panaikinti
  2. Sveiki dar kartelį,

   Gavome atsakymą iš gsmintojo "Luvos".
   Kaip pasireiškia ši problema? Ar jums išsausėjo ir/arba suskilinėjo oda?
   Jei oda išsausėjo ar suskilinėjo, "Luvos" nerekomenduoja gydomojo molio, nes jis gali dar labiau išsausinti odą. Bet kokiu atveju gydyti reikėtų išoriškai.

   Panaikinti
 16. Sveiki,
  siandien nusipirkau luvos moli, bet pardavejos prasiau kazko viduriams palaisvinti ir ji pasiule si produkta. Tik dabar suprantu,kad jis veikia priesingai??????!!!!!!!!!!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Atsiprašome, kad tik dabar atrašome. Anksčiau nepastebėjome Jūsų komentaro/klausimo.
   Taip, molis nėra tinkamas norint palaisvinti vidurius. Geriau valgyti slyvas ar gerti džiovintų slyvų gėrimą: http://www.livinn.lt/gerimai/dziovintu_slyvu_gerimas_750_ml

   Panaikinti
 17. Hello,
  Does this clay help in Eczema and other skin problems ? If Yes , how to use it, what time, how long ? Please answer . I will be thankful to you .

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hello,
   Yes, "Luvos" clay can be used for eczema and other skin ailments. Use as needed. Example 1-3 times a week. Try to make the clay mask: mix the clay with water and hold it on the problematic areas for about 15 minutes.

   Panaikinti
 18. Sveiki,
  Turiu problemų su padidėjusiu rūgštingumu, tad šis molis man turėtų pagelbėti taip? Tačiau problemos dar yra ir dėl užkietėjusių vidurių. Ar man tiktų šis molis?
  Ačiū už atsakymus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena,

   Užklausėme gamintojo dėl tikslaus atsakymo: būtina gerti daug vandens, molis pats nekietina vidurių.

   Panaikinti
 19. Trinkau galvą su Luvos molio šampūnu. Galvos odą pradėjo šlapiuoti, atsirado žaizdelių ir šlapių pleiskanų ir odą labai niežti. Nemanau, kad Luvos molio kosmetika yra kam nors tinkama...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena,

   Stengsimės išsiaiškinti, kodėl Jums taip galėjo atsitikti. Ar Luvos šampūnu plovėte vieną kartą, ar naudojote ilgesnį laiką?

   Panaikinti
 20. Sveiki,
  Nusipirkau Luvos molio miltelius išoriniam naudojimui ir noriu darytis veido kaukes (labiausiai dėl aknės, taip pat, kad pamažėtų dėmelių ir randelių), bet iškilo porą klausimų:
  1. Rašoma, kad miltelius reikia sumaišyti su vandeniu santykiu 7:2 (7 arbatiniai šaukšteliai molio ir 2 arbatiniai vandens), tačiau man visada prireikia daugiau vandens, nes nuo 2 šaukštelių molis tik sudrėksta, kartais net ne visas. Gal kažką ne taip suprantu, ar tiesiog pilti vandenį, kol molis taps kreminės konsistencijos?
  2. Ar molį tepti ant sausos odos, ar reikia, kad ji būtų šiek tiek šlapia?
  3. Ar laikyti molį iki tol, kol jis visiškai sudžiūva ( net pakeičia spalvą, pasidaro šviesiai žalios spalvos, ar tik kol išsausėja, bet labai spalvos nepakeičia)? Nes kiek esu skaičiusi apie kitus mokius, negalima leisti išdžiūti, reikia nuoat drėkinti, tačiau šis veikia atvirkščiai, ir tikrai reikia, kad išdžiūtų?
  Labai dėkoju už atsakymus :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena,

   1. Dėkite vandens tiek, kad gautųsi kreminės konsistencijos. Galima pridėti ir visokių priedų. Tarkime, šlakelį aliejaus, eterinių aliejų kelis lašelius, augalų miltelių, avokado ir kt; galima maišyti ne su vandeniu, o su hidrolatu ar grietinėle (labai puiku su sojos grietinėle, nes joje yra lecitino - ypač gerai sausesnei odai).
   2. Prieš darant veido kaukę odą reikėtų visų pirma nuprausti, ji turi būti švari. Bet gali būti ir drėgnesnė, ir sausesnė, labai individualu.
   3. Jeigu oda sausa, nereikėtų laukti, kol ji išdžius, galima kartais ir ją padrėkinti, apipurkšti.

   Jeigu kils dar kokių klausimų, būtinai rašykite.

   Brigita

   Panaikinti
 21. Sveiki,
  Sergu gastritu, vartoju omeprazolį. Nusipirkau geriamojo molio, jei vartosiu jį rytais, ar sumažės omeprazolio poveikis, kurį geriu taip pat iš ryto? O gal tada gerti molį vakarais prieš miegą? Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas rytas,

   Kaip ir rašėmė straipsnyje, dėl savybės surišti medžiagas molis gali surišti ir medžiagas, gaunamas su vaistais. Todėl vartojantiems vaistus rekomenduojama, kad tarp vaistų ir molio gėrimo būtų daroma maždaug vienos valandos pertrauka. Tad galite gerti ir ryte, bet su pertrauka tarp vaistų.

   Panaikinti
 22. Sveiki,
  Jau praejo puse metu po man atliktos umaus apendicito operacijos ir jo issaukto pilvapleves uzdegimo gydymo, taciau mano pilvo sritis (zarnynas ko gero, nors gyd. nieko neranda) vis dar skausminga ir problematiska. Man pilvas issipucia is nieko, o duju nera, ji raizo, tempia. Kuri laika siek tiek padejo linu semenys, dabar - niekas. Paskaicius Jusu straipsni susiviliojau - ar "Luvos"molis pajegus isvalyti is mano zarnyno uzdegimo likucius? ar tai nepakenks mano tulzies puslei (turiu tulzies akmenlige)?
  Labai Aciu uz atsakymus!

  AtsakytiPanaikinti
 23. Virginija
  Turiu problemų.Gydžiausi skrandžio rūgštingumą, žaizdas, refliuksą vaistais.Vėl pradėjau jaustis blogai . skauda stemplė.Pradėjau gerti molį.Dar labai beria nuo žarnyno erkutės.Į vaistus beveik nereaguoja.pradėjau daryti veido kaukes. Ar yra vilties sulaukti pagerėjimo ir po kurio laiko. Labai ačiū , nekantraudama lauksiu atsakymo

  AtsakytiPanaikinti
 24. Laba diena. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams visada rekomenduojama pirmiausia konsultuotis su savo gydytoju. Luvos moliui kontraindikacijų labai retai pasitaiko, jo nerekomenduojama tik turint rimtų inkstų funkcijos sutrikimų.

  AtsakytiPanaikinti
 25. O ką daryt, jeigu yra iššokęs kojos kauliukas? Būtina operacija ar galima ir be jos išsiversti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Šiuo atveju molis nepadės. Konsultuokitės su gydytojais.

   Panaikinti
 26. Laba diena.Noreciau suzinoti,ar galima vartoti moli,jei tulzyje yra akmenu?Juk rasoma.kad skatina tulzies gamyba.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Turint tokių problemų, kaip tulžies akmenys, dėl molio vartojimo geriausia pasitarti su gydytoju.

   Panaikinti
 27. ar galim tepti moli elergiskiems vaikams ir ar tinka molis sergan zvyneline.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Paprastai molis alergijų nesukelia, o jas padeda spręsti, bet jei nerimaujate, dėl visa ko padarykite alergijos testą: užtepkite molio košelę ant odos per alkūnės sulenkimą ir stebėkite. Esant žvynelinei ir kitiems panašiems odos susirgimams naudoti molį galima.

   Panaikinti
 28. Laba diena.Tikrai šiuo moliu išsigydžiau skrandžio rūgštingumą ir cholesterolį.Pati dirbu med.sesute,nuo cholesterolio gėriau tabletes,deja,jos nei kiek nepadėjo.O šiuo moliu išsigydžiau.

  AtsakytiPanaikinti
 29. Sveiki, turiu refliuksą ir bandysiu jį gydyti moliu. Tačiau šiuo metu žindau küdikį. Ar molis, sugerdamas organizmo skysčius, nesumažins pieno gamybos?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Nėra jokios informacijos, kad būtų rizikinga vartoti Luvos molį nėštumo, žindymo metu ir vaikams iki 12 mėtų. Tačiau nėra atlikta pakankamai oficialių tyrimų, todėl formaliai nėra leidimo rašyti ant produkto, kad jiems galima vartoti. Todėl dėl viso pikto gamintojas rekomenduoja pasitarti su gydytoju.
   Vokietijoje labai populiaru gerti molį kaip priemonę nuo rūgštingumo, kai aplinkybės (nėštumas, žindymas) neleidžia gerti įprastų vaistų.

   Panaikinti
 30. Sveiki,turiu padidėjusį blogąjį cholesterolį ir gastroezofaginį refliuksą, kaip paskaičiau instrukciją tai reikia gerti net po tris kapsules, pamėginau gerti pietų metu, nežinau ar sutapimas gavosi nes po to iki ryto labai skaudėjo pilvą, valgiau įprastinį maistą,rųgštingumas irgi nesumažėjo

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki. Susisiekėmė su gamintoju ir gavome atsakymą. Ryšium su aprašytais negalavimais rekomenduojame nebevartoti molio. Turint ilgesnį laiką besitęsiančių skrandžio ir žarnyno problemų reikėtų kreiptis į gydytoją, kad įsitikinti, jog nėra rimtesnių ligų. Reikia nustatyti, ar negalavimų nesukėlė kiti susirgimai. Be to reikia atkreipti dėmesį į sąveiką su vaistais. Tai reiškia, kad dėl to, jog Luvos molis pasižymi savybe sugerti kitas medžiagas, reiktų tarp molio ir vaistų vartojimo daryti 1-2 val. pertrauką. Kiti vaistai Luvos molio poveikiui įtakos nedaro.
   Livinn - sveiki produktai

   Panaikinti
 31. Naudoju si moli jau daug metu. Kas liecia stabdyti kraujavimui isipjovus, tai tikrai puikus produktas. Is pradziu buvo nejauku berti moli ant sviezios zaizdos, bet paskaicius, kad molio molekules yra per dideles, kad patektu i krauja, naudoju be jokiu baimiu. Taip pat puiki priemone atsikratyti spuogams. Ypac uzdegiminiams, kurie nelabai nori dingti ir atsiradineja vis toje pacioje vietoje. Prakankino toks vienas spuogas ant lupos, atrodo, jau uzgijo, dingo, o jis ir vel po poros menesiu toje pacioje vietoje. Prisiminus moli ir panaudojus ji tik viena diena, bjaurybe spuogas dingo ir neislenda jau antri metai.
  Nelabai teigiama nuomone turiu apie sampuna. Turiu labai jautria galvos oda, daugelis sampunu netinka, galva niezti ir pleiskanoja. Deja sampunas nuvyle, nors dejau labai dideles viltis. Pirmiausia, sampune esantis molis yra toks smulkus, kad jis neissiplauna is plauku. Po poros plovimu plaukai pasidare sunkus, kaip neplauti. Ant galvos odos susikaupe mase, kaip kose. Galva pradejo dar labiau niezteti. Sunaudojau daugiau nei puse tubeles, galvojau, gal priprast turi oda prie naujo produkto. Bet deja, rezultatai netenkino. Taip ir stovi tas sampunas nepabaigtas ir niekam nereikalingas.
  Veido kaukems taip pat negaliu naudoti sio molio, nes labai issausina oda ir isberia raudonom demem.
  Vidiniam naudojimui naudojau Imutox nuo viduriavimo ir nuo pilvo putimo. Tikrai padejo. Bet kaip jau ir pamineta straipsnyje, reikia labai DAUG vandens gerti. Kitaip viduriai siaubingai uzkieteja.
  Kas liecia sumusimus, patinimus ir kitas sanariu problemas, tai irgi labai pozityviai galiu atsiliepti. Gal ir juokingai nuskambes, bet pries kelis metus isbandziau si produkta ant savo zirgo. Vargsas pasitempe sausgysle, koja siaubingai istino, straksejo tik ant triju koju. Ko tik neisbandem, niekas nepadejo. Tada vel prisiminiau moli. Po geros savaites patinimas nuslugo ir po kurio laiko arklys vel striksejo ant visu keturiu ;-) Aisku, problemos galutinai neisgyde, bet to ir niekas nesitikejo.
  Kaip bebuve, labai vertinu si produkta, visada turiu jo namuose. Jei kokiai problemai jis ir nepades, bet tikrai nepakenks.

  AtsakytiPanaikinti
 32. Laba diena,

  Ačiū už tokį išsamų atsiliepimą! Džiaugiamės, kad daugelis Luvos molio produktų Jums patinka :)
  Jei šampūnas Jums netinka, galite pabandyti sunaudoti kaip dušo gelį.
  Darant molio kaukes veidui, kad molis nesausintų odos, svarbu kaukės neperlaikyti. Sausai odai užtenka 10 min. Kad molis nedžiūtų galima vis papurkšti hidrolatu ar tiesiog apšlakstyti vandeniu. Taip pat rekomenduojama į molio kaukę įmaišyti Jūsų odai tinkančio aliejaus šlakelį.
  Beje, jei galvos oda labai jautri, rekomenduojame pabandyti Odylique šampūną: https://www.livinn.lt/svelnus_zolinis_sampunas_odylique_ekologiskas_200_ml
  Pastarasis daugeliui, kurių oda jautri, tinka.

  Gražios dienos!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pasinaudojau Jusu patarimu ir parsisiunciau Odylique sampuna jautriai odai. Puikus sampunas!
   Labai Jums dekoju uz tokio puikaus produkto supazindinima!

   Panaikinti
 33. Sveiki, turiu problemų su žarnynu. Buvo kaip ir nustatyta dirgliosios žarnos sindromas, kuris man pasireiškia pakitusiu tuštinimosi dažniu, viduriavimu ir bendrai sudirgusiu žarnynu esant daugiau stresui. Noriu paklausti, koks geriamasis molis labiau tiktų ar yra tarp jų skirtumai. Pats neseniai įsigijau molį kapsulėse.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Geriausia, jei dėl molio vartojimo pasikonsultuotumėte su gydytoju. Tačiau atsakant į jūsų klausimą, esant dirgliam žarnynui kaip pagalbinė priemonė gali būti vartojami „Luvos® Heilerde magenfein“ geriamo molio milteliai: https://www.livinn.lt/geriamas_molis_luvos_heilerde_magenfein_milteliais_380_g

   Panaikinti
 34. 0 man koks skanus,galeciau visa dezute suvalgti.

  AtsakytiPanaikinti
 35. Sveiki,
  ar galime gerti kurį nors molį, jeigu yra pašalinta tulžies pūslė ir yra blogas virškinimas, pilvo pūtimas. Ačiū už atsakymą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba diena. Turint tokių problemų, dėl molio vartojimo geriausia pasitarti su gydytoju.

   Panaikinti