GoogleTagManager

2017-03-29

Kosmetika kūdikiams – natūralumas ir patirtis

Yra skirtingos nuomonės dėl to, kas yra svarbiausia kosmetikai apskritai. Vieni mano, kad kosmetika visų pirma yra skirta efektui gauti: nuplauti, suminkštinti, sudrėkinti, palyginti, pagražinti. Jei tai ji daro gerai, dauguma mūsų esame linkę visus kitus efektus laikyti neesminiais. Na, nebent tai būtų didelė kaina. Tuo tarpu kiti įsitikinę teigia, kad kosmetika, visų svarbiausia, turi nepakenkti. Jei nekenkia, tada tik vertiname, ar pagerina odos būklę: plauna, drėkina, lygina ir pan.Suaugusiųjų kosmetikos atveju galime dėl to ginčytis ilgai ir nuobodžiai, koks mūsų grožio ryšys su sveikata, bet dėl kūdikių kosmetikos atsakymas vienareikšmis – ji svarbiausia turi nepakenkti: nedirginti, nesausinti, nealergizuoti, neteršti organizmo. Nes kūdikio oda yra kelis kartus plonesnė už suaugusio, jo organizmas jautresnis, o mums jis šimtą tūkstančių kartų brangesnis.

Kūdikių oda yra itin gyvybinga – ji drėgna, minkšta ir labai greitai atsistato. Iš kosmetikos jai reikia nedaug: švelniai plauti, kartais padrėkinti ir apsaugoti nuo aplinkos poveikio – šalčio, vėjo, kaitrios saulės. Kartais paraminti sudirgusią vietą. Todėl ir kosmetikos priemonių kūdikiui nereikia daug, ir pačios priemonės neturi būti stipraus poveikio – čia ne nusausėjusią brandžią odą lyginti.

Taigi kūdikiams kuo puikiausiai pakanka santykinai paprastų kosmetikos formulių, tačiau svarbu, kad į jas įeitų ne prasti, o patys natūraliausi ir vertingiausi ingredientai: augaliniai (o ne mineraliniai) aliejai, odai palankių augalų ekstraktai, natūraliai valančios, raminančios medžiagos. Kaip antai kviečių sėlenos, medetkų ir ramunėlių ekstraktai, alyvuogių ir migdolų aliejai. Kūdikiai ir vaikai yra ypač jautrūs kvapams ir chemikalams, todėl mažiausia, ko jiems reikia – tai sintetiniai kvapai ir konservantai.

Gaila, bet daugelis tėvų neskaito vaikams perkamų šampūnų bei kremų sudėties ir neatkreipia dėmesio, kad ten gausu ir aršių putoklių (kaip antai SLS/sodium lauryl sulfate, SLES/Sodium lauryl ether sulfate), ir sintetinių kvapų (parfum), ir konservantų, o pagrindą sudaro pigūs iš naftos išgauti mineraliniai aliejai. Jiems atrodo, kad paprasta, tai tolygu pigu ir populiaru. Bet taip nėra.

Net jei kūdikio plaukučiai vešlūs, jam išplauti visiškai pakanka švelnių putoklių, tokių kaip kokogliukozidas (coco glucoside). Vaikui augant plaukų struktūra keičiasi ir tik po kokių 7–10 metų jie pasidaro tokie, kad šampūno prireikia stipriau plaunančio, panašesnio į suaugusių. Nors ir čia natūralių putoklių visai gali pakakti.

Kosmetikos kūrimas reikalauja daug praktikos. Nors mokslas sukuria vis ką nors naujo, kūdikiams geriau naudoti seniai išbandytas formules. Viena vertus, dėl to, kad jų odai nieko specialiai ypatingo nereikia, o brando madingumas jiems nesvarbu. Antra vertus, dėl to, kad kosmetikos industrija gerokai lenkia naujų medžiagų saugumo tyrimus. Laikas nuo laiko išgirstame, kad viena ar kita sintetinė medžiaga yra potencialiai kenksminga. Nelabai logiška norėti tas medžiagas bandyti ant savo kūdikio odos.

Vokietijos įmonė „Töpfer“ kūdikių ir vaikų kosmetiką su kviečių sėlenomis gamina jau nuo 1936 metų. Šio gamintojo istorija prasidėjo nuo, rodos, paprasčiausio produkto – kviečių sėlenų voniai, kurių visai pakanka išmaudyti kūdikį vonelėje. Tačiau paaiškėjo, kad ši kompanija ne veltui pasirinko, atrodytų, paprastą kviečio grūdo dalelę. 

Sėlėnos voniai kūdikiams
Sėlenos pasižymi unikalia savybe natūraliai sutraukti odos nešvarumus. Ir yra lengvai nuplaunamos ar kitaip pašalinamos. Norintiems daugiau detalių, galima pasigilinti ko dar jose yra: arabinoksilanas drėkina ir stiprina odą, sulaiko joje drėgmę, apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Antioksidantai vitaminai E, C ir karotinoidai apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Ferulo rūgūtis yra fitonutrientas ir stiprus antioksidantas, apsaugantis odą.

Produktas dešimtmečiais buvo ypač gerai vertinamas akušerių ir pediatrų, o ir šiandien šis vertinimas nepakito – pakito tik prausiklio dėžutė. Sulaukus tokios sėkmės, kviečių sėlenų pagrindu „Töpfer“ sukūrė visą kosmetikos kūdikiams, vaikams ir besilaukiančioms liniją su vertingais alyvuogių, simondsijų, migdolų, baltųjų putonių ir kitokiais aliejais. Tokia kosmetika teigiamai veikia ir jautrią, sudirgintą odą.

2016 metais sukurta visiškai nauja kosmetikos linija vaikams – superberniukams ir supermergaitėms, patiems reikliausiems vartotojams, kuriems labiausia norisi išsiskirti.

„Töpfer“ natūrali kosmetika vaikams: prausiklis ir šampūnas berniukams, šampūnas ir kondicionierius mergaitėms, prausiklis mergaitėms, kūno pienelis
Visa „Töpfer“ kosmetika yra natūrali ir ekologiška. Sakysite, kaip man žinoti, kad ji iš tiesų natūrali, o ne įprasta cheminė su keliais natūraliais ingredientais? Atsakymas paprastas – ant pakuotės rasite gerai atpažįstamus vienos žinomiausios pasaulyje Vokietijos sertifikuojančios institucijos BDIH natūralios kosmetikos ženklus. Taip pat bendro ES natūralios bei ekologiškos kosmetikos standarto COSMOS ženklus.

Ką konkrečiai reiškia, kad kosmetika yra sertifikuota pagal šiuos standartus?
Gamyboje nenaudojami sintetiniai dažikliai, kvapai, etoksilintos žaliavos, muilai, silikonai, parafinai, gyvūnų dalys, naftos produktai ir kt.
Tik natūralūs ar identiški natūraliems konservantai.
Žaliavos nepaveiktos radiacija.
Jokių GMO ar GMO produktų.

„Töpfer“ kosmetika, tai:
- 85 metų patirtis,
- garantija dėl natūralios bei ekologiškos kosmetikos standartų,
- maloni lietimui pakuotė, subtilus ir jaukus dizainas,
- malonūs, nespecifiniai, švelnūs kvapai,
- per ilgus metus atidirbtos formulės ir vokiška kokybės kontrolė,
- pagaminta atsižvelgiant į skirtingo amžiaus kūdikių ir vaikų plaukų savybes ir jų prausimosi savarankiškumą,
- produktai sukurti specialiai jautriai kūdikių ir vaikų odai,
- Vokietijoje „Töpfer“ kosmetika mėgstama ir suaugusiųjų.

Visa „Töpfer“ kosmetika kūdikiams, vaikams ir nėščiosioms „Livinn - sveiki produktai“ parduotuvėse ČIA >>

2016-07-07

„Odylique“: 5 žingsnių pagalba jautriai galvos odai


Naujausi tyrimai rodo, kad vidutiniškai net 40% suaugusiųjų turi itin jautrią galvos odą. Tarp jų ne tik tie, kurie apskritai turi jautrią viso kūno odą ar dermatitą, psoriazę, egzemą. Niežulys, dilgčiojimas ir kartais net skausmas, susijęs su jautria galvos oda, gali būti tiesioginis padidėjusios taršos, šilumos, streso, kai kurių vaistų ar netinkamo šampūno rezultatas.

Geriausiai mūsų odą nuo aplinkos poveikio apsaugo nepažeistas natūralus vandens ir riebalų barjeras. Tačiau netinkamai elgiantis su oda, ši apsauga gali būti pažeista. Itin didelę reikšmę turi odos sąlytis su potencialiai dirginančiomis medžiagomis, kurių, deja, yra daugelyje kosmetikos priemonių ir retai pasitaiko kitokių, ko pasekoje pažeidžiama ir galvos oda, ir plaukai.


Odylique, ekologiškos kosmetikos gamintojas, parengė 5 rekomendacijas, kaip turėti sveiką galvos odą ir išpuoselėtus gražius plaukus:

1) Naudokite švelnų, subalansuoto pH šampūną
Besikartojantis ir ilgalaikis plaukų trinkimas su aršiu šampūnu pašalina didžiąją dalį riebalų nuo galvos odos ir pažeidžia plaukų kutikules lygiai taip pat, kaip stipraus prausiklio naudojimas išsausina ir pažeidžia veido ar rankų odą. Kai natūralus odos vandens ir riebalų barjeras yra pažeistas, cheminės medžiagos ir kiti dirgikliai gali prasiskverbti lengviau, dėl ko sudirgsta ir toliau yra dirginama oda. Taigi prasminga vengti šampūnų su žinomais dirgikliais, tokiais kaip sulfatai, sintetiniai kvapai, bei nuo pleiskanų skirtų stiprių priemonių, kurios neretai duoda atvirkštinį rezultatą – dar labiau sudirgina odą, padidina pleiskanojimą ir niežulį. Pasirinkite švelnų šampūną, kurio pagrindinė valanti medžiaga yra pagaminta ne iš naftos, o iš augalų, praturtintą įvairių žolelių ekstraktais bei kondicionuojančiomis medžiagomis, kurios teigiamai veikia odos ir plaukų rūgščių balansą (pH apie 5,5). Jei jūsų galvos oda yra sudirgusi, pabandykite šampūną naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę, gerai išskalaukite ir plovimą pabandykite užbaigti su rūgščiu skalavimo vandeniu (žr. antrą rekomendaciją).
Mes rekomenduojame itin jautriai odai naudoti ekologišką švelnų žolinį šampūną „Odylique“.

2) Neutralizuokite kietą vandenį
Kalkės vandenį daro kietą ir šarminį. Toks vanduo nėra tinkamiausias mūsų odai. Jis sutrikdo natūralią galvos odos rūgščių pusiausvyrą, dėl ko atsiranda lengvesnė cheminių medžiagų ir bakterijų prieiga. Jei gyvenate kieto vandens zonoje, plaukų trinkimą užbaikite skalavimu su rūgščiu vandeniu: į pusę litro vandens įlašinkite kelis lašus obuolių acto ar citrinos sulčių. Sumažės odos niežulys, plaukai labiau blizgės.

3) Retkarčiais trinkite galvą be šampūno
Net ir naudodami švelnų šampūną, pasistenkite juo trinkti rečiau. Tomis dienomis, kai šampūno nenaudojate, pabandykite plaukus plauti tik gausiai nuplaudami juos švariu vandeniu po dušu ir užbaigdami skalavimu su rūgščiu vandeniu (žr. antrą rekomendaciją). Toks būdas švelniai plauna, pašalina prakaitą, atnaujina galvos odą ir plaukus – geras pasirinkimas tomis dienomis, kai šampūno nenaudojate.

4) Atsakingai rinkitės plaukų formavimo ir dažymo priemones
Kodėl patartina naudoti mažiau plaukų formavimo priemonių, yra dvi priežastys. Pirma – šios priemonės dažniausiai nepasižymi ypatingomis odą bei plaukus tausojančiomis savybėmis, o jei dar kartu plaukus džiovinsite karštu oru – bus dar prastesnis duetas. Antra – gali reikėti stipriau plaunančio šampūno, kad visos plaukų formavimo priemonės būtų pašalintos. Todėl verta domėtis plaukų formavimo priemonių sudėtimis ir rinktas natūralias bei ekologiškas.
Taip pat svarbu išsirinkti kuo labiau tausojančius plaukų dažus. Geriausia augalinius, pvz., chna ir riešutmedžio, kai neturite žilų plaukų, nes pastarųjų tokie nenudažo.
Nepamirškite kartą per savaitę palepinti galvos odos ir plaukų vienos nakties maitinančia kauke iš aliejų.

5) Apsaugokite plaukus ir galvos odą nuo karščio bei saulės
Akivaizdu – skrybėlės dėvejimas yra geriausia apsauga nuo stiprių saulės spindulių, vėjo ir taršos. Tačiau plaukų priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra natūralių antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių augalų, tokių kaip asiūklis, dilgėlės, ramunėlės ir alavijas, taip pat padeda apsaugoti odą bei plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio, apsaugo plaukų spalvą nuo blukimo.
Plaukams geriau leiskite išdžiūti natūraliai ar bent jau sumažinkite karštį džiovinant džiovintuvu.

Kuo ekologiškas šampūnas skiriasi nuo įprastinio, masinės gamybos? Odyliquepateikia vaizdingą atsakymą:
Parengta pagal Odylique informaciją

2015-08-19

ALEPPO muilas – seniausias pasaulyjeAlepo muilas (arabiškai sapun ghar - tiesioginis vertimas būtų lauramedžio aliejaus muilas) daugeliui žmonių simbolizuoja kažką ypatingo. Šio muilo gaminimo tradicijos yra gerokai senesnės  nei daugelio šiandien gaminamų įvairių ploviklių ar skalbimo priemonių. Alepo muilas laikomas pirmuoju visų laikų muilu (!), yra populiarus visuose Vidurio Rytuose ir toli už jo ribų.

Alyvuogių ir lauramedžio aliejai paprastai yra pagrindinės sudedamosios šio muilo dalys. Dažančios medžiagos, dirbtinės kvapiosios medžiagos, putų stabilizatoriai ir kiti priedai yra nenaudojami gaminant tikrą tradicinį Alepo muilą - tik senamadiškos muilo gamybos technologijos ir nieko iš šiuolaikinės chemijos. Paprastumas ir daug darbo bei laiko reikalaujantis gamybos procesas padaro šį muilą ypatingu, draugišku odai ir aplinkai. Jo savybės plačiai vertinamos visame pasaulyje.

Muilo istorija ir gamyba

Alepo miestas
Alepo muilas gimė dar Antikos laikais, viename seniausių pasaulyje Alepo mieste Mesopotamijoje (dabartinėje Sirijoje), nuo kurio ir kilo muilo pavadinimas. Pirmą kartą į Europą buvo atvežtas kryžiuočių XI amžiuje. Jau daugelį amžių nesikeičia Alepo muilo formulė. Net ir šiandien tradiciškai gaminamas maišant lauramedžių ir alyvuogių aliejus su šarmu bei vandeniu, nenaudojant absoliučiai jokių cheminių ar kitokių priedų.

Muilo gamyba, kai aliejai kaitinami ir maišomi, paprastai vyksta žiemos mėnesiais. Muilo masė išpilama ant plokščio paviršiaus, kuris primena negilų baseiną, tada ši masė atvėsinama ir džiovinama beveik septynis mėnesius. Gauto šviežio žalio muilo blokas supjaustomas į kubus ir ant kiekvieno gabalėlio uždedamas gamintojo antspaudas. Supjaustyti muilo gabalėliai džiovinami natūraliomis sąlygomis net apie 6-9 mėnesius (palyginimui: kiti natūralūs muilai brandinami dažniausiai 1 mėnesį), kol jie pilnai sukietėja, išorė paruduoja, o vidus lieka charakteringos žalios spalvos. Kuo ilgiau muilas brandinamas, tuo geriau.

Gaminamas žemoje temperatūroje, todėl išsaugomos visos naudingosios muilo sudedamųjų medžiagų savybės. Alepo muilas savo savybes gali išlaikyti daugelį metų. Jį brandinti galima ir jau nusipirkus, kad taptų dar vertingesniu. Pavyzdžiui, Alepo muilo gabalėlį galima laikyti drabužių spintoje medžiaginiame maišelyje vietoj drabužių kvėpiklių. Ilgesnį laiką brandinamo muilo puta bus dar malonesnė ir gausesnė, pats muilas taps dar kietesnis, tad ir naudosis taupiau, nors ir be papildomo brandinimo namuose Alepo muilas labai taupiai naudojasi, jo užteka labai ilgam.

Alepo muilo savybės ir naudojimas

Legendomis apipintas Alepo muilas idealiai tinka odos priežiūrai, jo savybės vis dar išlieka nepralenkiamomis. Jis gali būti naudojamas kasdien visai šeimai kaip muilas rankoms plauti, veidui ir kūnui prausti, netgi kaip veido kaukė (tiesiog muilo puta ištepti odą, palaikyti 2-3 minutes, tuomet nuplauti drungnu vandeniu), kaip skutimosi priemonė, vietoj šampūno plaukams trinkti. Alepo muilas tinka visų tipų odai, net ir jautriausiai, taip pat vaikams. Originalus Alepo muilas yra labai gera priemonė sudirgusiai ar sergančiai odai, kamuojamai dermatito, egzemos, psoriazės, bakterinio dermatito, aknės (spoguotai), herpes, rožinės. Tai gali būti tikras išsigelbėjimas įvairių negalavimų išvargintai odai.

Viena iš pagrindinių Alepo muilo sudedamųjų dalių yra tyras alyvuogių aliejus. Jame gausu vitaminų, ypač vitamino E, ir mineralų. Šis aliejus vertinamas odos priežiūrai jau tūkstančius metų visame Viduržemio jūros regione. Alyvuogių aliejus nuo seno žinomas ne tik dėl savo gydomųjų savybių, bet ir kaip natūralus, giliai į odą įsiskverbiantis drėkiklis, antioksidantas, jis puikiai regeneruoja odos ląsteles ir minkština odą. Alyvuogių aliejus muilą padaro dar švelnesniu odai su malonia puta. Nusiprausus Alepo muilu aliejus jaučiamas odoje, bet nepalieka nemalonaus lipnumo.

Alepo muilas tinkamas probleminei odai ne tik dėl odą tausojančio ir drėkinančio alyvuogių aliejaus pagrindo, bet ir dėl stipriai priešuždegimiškai veikiančio lauramedžio aliejaus, kuris taip pat pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Jis yra veiksmingas valiklis, itin gerai veikia prieš grybelius ir bakterijas, gerai tonizuoja. Lauramedžio aliejaus kiekis muile paprastai rašomas procentais ant pakuotės. Kuo didesnis procentas, tuo daugiau laurmedžio aliejaus. Sveikai odai pakanka 20%, o probleminei odai labiau pagelbės ir su daugiau šio aliejaus sudėtyje.

Alepo muilo ir hamamo (turkiškos pirties) istorija eina kartu koja kojon. Žodis „hamam“ gali būti verčiamas kaip šildyti“ arba „sušildyti“. Skirtingai nuo Šiaurės Europos saunos, kai kūnas veikiamas stiprių temperatūros skirtumų, hamamas yra atpalaiduojantis maudymosi procesas prie maždaug 50 laipsnių. Jis prasideda nuo dušo, po kurio pirtininkai eina į pagrindinę salę jaukioje šviesos prieblandoje. Paprastai turkiškoje pirtyje grindys ir marmuriniai gultai būna šildomi – maloniam poilsiui. Garinė pirtis kondicionuoja odą ir pašalina nuo jos pleiskanas. Kad šie procesai vyktų sparčiau, pirties palydovas valo odą su neapdorotų ožkos plaukų pirštine ir dideliu kiekiu lauramedžio muilo. Galų gale, pirties svečias užsideda vonios chalatą ir atsipalaiduoja jaukiame kambaryje su puodeliu juodosios arbatos arba sūriu airanu (nealkoholinis gėrimas, kuris gaminamas jogurtą skiedžiant vandeniu).

„Livinn - sveiki produktai“ parduotuvėse Alepo muilai ČIA.

Straipsnį parengė Brigita Maksvytytė